Seriál JAK SE – Plavaná nezbytní pomocníci I

Plavaná nezbytní pomocníci.

 

Plavaná rybolovný způsob se splávkem, lidově zvaný plavačka, nebo chceme-li lov s brčkem, má v České republice velkou tradici. Vždyť ve světovém měřítku jsme právem na špičkové úrovni mezi těmi nejlepšími, jakým jsou například státy Anglie nebo Francie. Naši závodníci již získali mnoho titulů včetně toho nejvyššího – MISTRA SVĚTA a taková jména, jakou jsou například Pepa, Láďa a Ríša Konopásci, Láďa Žigo, „pan profesor“ Láďa Jakubský, Petr Klásek, Víťa Pavelka, Jana Grešová, Hanka Purkrábková, Bára Bačinová…a takto bych mohl velmi dlouho pokračovat, ale určitě bych na někoho mohl zapomenout, budí mezi světovou elitou patřičný respekt.

Plavaná má jednu velikou výhodu,

a to, že s ní můžete začít kdykoliv. Je úplně jedno, jestli s tím začne malé dítě, jeho táta, nebo děda. Pokud jí budete chytat správně, začne vás bavit a chytí vás za srdíčko, a nebudete chtít chytat jinak. Vždyť co se vyrovná krásnému dni někde na rybníčku, kde kuňkají žáby, zpívají ptáci, poletují motýlci, vám se lehounce pohupuje spláveček na hladině a vy ho hypnotizujete svýma očima a snažíte se ho rozhoupat, zatlačit ho pod hladinu, přiseknout a svést boj s rybou, o které do poslední chvíle netušíte, jak je velká a vůbec jaká je.

Začali jste chytat se splávkem a kolem vás je spousta věcí,o kterých víte, nebo alespoň tušíte, že existují, ale doteď jste neměli šanci je vyzkoušet.

Nazval jsem je plavačkoví pomocníci,

ale samozřejmě většina se dá použít i v jiných rybolovných technikách. Že netušíte, o čem mluvím? Co například použít místo klasického skládacího podběráku, delší tyč se šroubovací hlavou. Najednou dosáhnete i tři, čtyři, pět…metrů do vody a jaká je to paráda sáhnout například někde na Labi za pás stulíků, které jsou tři metry od břehu a kde se vám každá ryba, která do nich zajela, vypnula. A těch příkladů je spousta, klasická žabička na měření hloubky, zásobníky návazců, obaly, krabičky, pouzdra, nebo futrály na splávky, kleště na broky, obůstky, fixy na označení vlasců, praky, kostřičky na hotové udičky, klipovací gumičky, ruční i elektrické vazače háčků… Právě o těchto POMOCNÍCÍCH je tento díl.

 


PLAVANÁ – Jak se chytá na anglána. 

PLAVANÁ – Jak se chytá na anglána.
PLAVANÁ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..