Měl jsem teď čtyři dny opravdu „fičák“, a tak jsem se rozhodl, že si pojedu „odpočinout“ k vodě. Jsou neskutečné tropy, a tak se rozhoduji pro klasickou kaprařinu, a aby mě to nelákalo, vyndal jsem z futrálu všechny feederové, plavačkové a přívlačové pruty. Naopak, nazbrojil jsem vyloženě na kapry a doplnil všechny potřebné věci, jako jsou pelety, boilies, olova, olověnky, stojan, hlásiče, swingery, háčky, zarážky, jehly, vrtáčky…a spoustu další potřebné bižuterie. Chvilku ještě váhám, jestli vzít bivak, ale jedu jen prakticky na dva dny a dvě noci a sám, nikdo se v půlce týdne nemůže uvolnit. Udělám si lůžkovou úpravu a přespím v autě….Po práci nakládám a naposledy kontroluji, jestli jsem něco nezapomněl. Beru si s sebou svůj notýsek, abych si zaznamenal celý časový harmonogram. U Vietnamce kupuji basu matonky, něco málo na zub, u benzínky klasickou bagetu, sušenku, kafe a už frčím směr ryby…..

20,55 Jsem na místě. Rychle jdu pozdravit majitele, oba svoje sousedy, zjišťuji, jak a na co to jde a vracím se na svoje místečko. Celý den bylo vedro, tlak je 1026HPa ,24°C, ale předpověď není moc příznivá, hlásí lokální bouřky a přeháňky, zítra ochlazení. Klasika, když jedu já na ryby. Ale neva.

21,45 Mám postavený stojan, zkontroloval jsem hlásiče, postavil tři pruty a rozhoduji se na Levém chytat koule WS2 od Mikbaitsu, na Prostředním probiotic red one od Starbaitsu a na Pravém gangster G2 od Mikbaitsu. V záloze mám ještě pikantní švestku od Mikbaitsu, a novinku, hrozný smrad signal od Starbaitsu. Krajní pruty vážu na floukarbonu, prostřední na 25Lbs šňůrce a k háčku přivazuji ještě pár kuliček na PVA a pár pelet red halibut.

22,15 Přerovnávám věci v autě, sklápím sedadla a připravuji si lůžko. Stmívá se a trošku se zvedá vítr mě do zad. Na svůj L prut k bojce, cca 55 metrů střílím koule a pelety, prostřední prut nekrmím, hážu, co umím na doraz, a Pravý prut hážu do ouplávku ke břehu zhruba na 35 metrech a lopatkou zakrmuji dvanáctky red halibut pelety od Mikbaitsu a trošku spařené řepky.

23,00 sedím v křesle, popíjím kávu se sušenkou, nic se neděje, nahoře se honí mraky a občas prosvítají hvězdy. Někde naproti slyším řvát pípák, ale asi se kapřík vypnul, protože jsem neviděl, že by ho fotili.

23,55 Začaly řvát žáby a ryby sebou občas mrsknou o hladinu. Přehazuji všechny tři pruty na noc a kontroluji podběrák, podložku a kýbl s vodou.

0,45 jsem unavený, a tak se rozhoduji zalést do pelechu. Bohužel jsem si neuvědomil, že jak otevřu dveře u auta, rozsvítí se světlo, a tak se mnou šlo spát ještě několik komárů a mušek tiplic. Půl hodiny se je snažím utlouct čepicí, ale nakonec rezignuji a usínám.

2,15 mě budí jízda na L prutě, ws2 boduje. Velmi rozespalý skáču z auta a zapomínám zavřít dveře, čehož využívá další smečka komárů. V klidu zdolávám asi desetikilového kapříka, a nastává další problém, jak se s ním sám vyfotit na samospoušť, aby kapr spolupracoval. Po chvilce ho dál netrápím a celý mokrý a zacákaný ho pouštím a znovu přehazuji. Převlékám se do suchých věcí a okamžitě usínám, a pomalu se s komáry začínám kamarádit, nechávám je i spát na své hlavě.

2,55 budí mě pípnutí na P prutě, startuji, ale asi přejezd, nebo něco brnklo o vlasec. Chvilku zbytečně zírám do tmy, a když se nic neděje, opět si dělám místečko na polštáři mezi komárama a usínám.

4,15 jízda opět na L prutě, opět boduje ws2. Chvilku se přetahuji rozespalý s kapříkem, ale není mi souzený, protože po chvilce ho ztrácím a vůbec nevím, proč. Asi byl „malý a bolavý“. Přehazuji a zalehávám. Tentokrát nemůžu dlouho usnout, protože si na mě přišlo pochutnat i pár masařek a daly pokoj teprve když jsem je trošinku přetáhl čepicí.

6,15 mě budí normálně budík, otevírám dveře u auta a pouštím „nacucané“ komáry domů. Sluníčko už od rána pere, ale v dálce je zataženo a začíná foukat vítr. Všude na hladině skáčou kapři, jeseteři i amuři a dole u háčku se nic neděje. V rychlosti si čistím zuby a jdu si připravit snídani. Kolem mě procházejí kapraři z vedlejších stanovišť a dopadli podobně, v noci měli dvě – tři jízdy a jinak nic.

7,00 začínám krmnou kampaň – k bojce peru prakem jeden pytel koulí ws2 a jeden kyblík červených red halibut pelet, na pravý prut dělám koule ze spařené řepky, method kaprového krmení koření/robin red od Mikbaitsu a drtím trošku koulí.

8,00 Opět přikrmuji a velmi slušně se zastřeluji prakem, dokonce dokážu trefit i bojku. Začíná se zvedat vítr a točí se proti mně, na hladině přede mnou se tvoří pás květů z topolů a tak zvedám stojan, abych se vlascem dostal za něj. Ryby skáčou čím dál více a ukazují se po celé ploše, dokonce přímo v mojí boce, kde krmím, sebou několikrát plácl i jeseter.

9,15 Dělá se šílené vedro, kromě deštníku si ještě stavím přístřešek, abych měl alespoň trošku stínu, ryby neuvěřitelně skáčou a jsou vidět na hladině. Zkouším na prostředním prutu žlutou zig kuličku, namáčím jí do různých dipů a smradů a posílám jí na fluokarbonu od půl metru do dvou metrů, ale naprosto se to minulo účinkem.

10,10 Zkouším ještě poslat do prostoru kaprový klip s padesáti červíkama, ale ani toto ryby nijak neakceptují. Napadá mě ještě vyzkoušet rohlík, ale jen tak jsem prakem střelil na hladinu pár kousků rohlíku a okamžitě tu jsou kačeny, takže ani tohle nepřipadá v úvahu.

11,30 VEDRO! Rezignuji a zalehávám do auta. Sotva zavřu oči, už mě budí mobil, jestli máme otevřeno, jestli máme rybičky…prostě nemám šanci spát…

15,15 Budím se totálně zpocený a rozlámaný. Jdu se rychle vykoupat a potom se věnuji kaprařině. Navlékám na PVA šňůrku pelety, koule a cpu punčochu. Přesto, že fouká silný vítr, je vedro k padnutí.

16,20 Přehazuji všechny tři pruty a znovu zakrmuji, prostřední peru, kam to umím.

16,50 Přišel nějaký bílý pes a začal mi žrát boilie. Nejvíce mu chutnalo ws2(rybám taky).

19,45 Ryby najednou úplně přestaly skákat, zvedla se ještě větší vichřice, že jsem musel stáhnout i deštník. Vypadá to, že se sem něco žene. Najednou na pravém prutu pípnutí a padák. Zvedám prut a plotice na dvě koule!

21,25 Na hladině ani pohyb, zvedá se ještě větší vítr. Přehazuji pruty na noc a ke křeslu raději přivazuji tyč deštníku a ostatní nepotřebné věci uklízím do auta. Těžce klesá tlak a ochlazuje se.

22,55 Ani žáby nekuňkají, ryby se neukazují, úplně mrtvo, jen vichřice a honí se mraky. Přehazuji na noc a na prostřední zkouším pikantní švestku od Mikbaits, pravý prut G2 a levý prut ws2.

23,40 Tma, přikrývám křeslo přehozem, naposledy kontroluji podběrák a podložku a jdu spát. Okamžitě usínám.

0,55 budí mě rachot, jak dešťové kapky bubnují na střechu a fičí vichřice.

1,25 Rána, opět jsem vylétnul a vichřice vyrvala deštník a ten i s křeslem přelétl auto a zastavil se o sud. Vybíhám ho zachránit a ve vteřině jsem mokrej až na kost. Držím nad sebou deštník, klečím na úplně mokrém křesle, cvakají mi zuby, a neodvažuji se mokrý otevřít dveře od auta, protože by ve vteřině byla potopa. Do toho začala i bouřka, létají blesky, kolem práská hrom, a tak raději hážu křeslo i deštník pod auto a totálně na kost promočený zalézám do auta, abych ve vteřině promočil i spacák. Vůbec nereaguji na řvoucí pípák, na prostředním prutě je ryba a já musím do toho slejváku. V rychlosti zdolávám asi desetikilového kapříka a vypínám ho ještě ve vodě, ani nenahazuji a znovu jdu do auta ještě více promočit spacák. Převlékám se do suchého, ale v tom rámusu od bouřky a blesků nemám šanci usnout, ale je to paráda sledovat to přímo nad svojí hlavou. Komáři se asi taky bojí, protože někam zalezli. Jen jsem zalezl, znovu pípák a další kapřík a já znovu na kost. Pouštím ho a zálézám se usušit, když znovu pípák, parchanti se domluvili. Kašlu na to a jdu zdolávat rybu nahatý a opět je to snad ten samý kapřík. Nahazuji a jdu se usušit.

2,55 Budí mě pípnutí a já vylézám do mokra. Neprší a na L prutě malinký padák. Chvilku čekám, a když nic úplně zblblý usínám.

4,02 Opět levý, ws2 boduje. Vybíhám a ani si rybu nijak nevychutnávám. Kapřík kolem sedmdesáti, nemůžu ho udržet, pořád mě fackuje a jsem od něj úplně mokrý a slizký, a tak ho pouštím bez fotky.

5,06 Opět L prut, ws2 malý padák a nic. Ani to nepřehazuji a zalehávám. Je mi vedro, a tak usínám s otevřenými dveřmi. Za půl hodiny mě budí slejvák, a tak musím zavřít dveře, levou stranu mám mokrou….

6,30 Vstávám, ochladilo se, honí se mraky a je velmi silný vítr a zataženo. Rychle si čistím zuby, snídám a přikrmuji prakem k bojce, koulema, a na pravý prut peletama. Sotva jsem to stihl, opět prší.

8,15 Přestalo pršet, a tak roztahuji mokré křeslo a doplňuji pelety na PVA a koule na šňůrce, abych měl do zásoby. Stále se honí mraky a občas foukne, že jsem si musel vzít mikinu.

9,58 Na prostředním jízda, ale zvedám prut a nic. Zřejmě jeseter a byl mimo háček. Znovu nahazuji.

11,05 Z mraků občas vykouklo sluníčko a mě konečně uschlo křeslo.

12,20 Opět se žene vichřice s deštěm, uklízím věci do auta a zalézám, začalo pršet a já nemůžu otevřít okna. Je dusno a potím se jako prase. Zvedla se zase vichřice, a tak jdu raději schovat deštník a křeslo pod auto, jak fučí.

15,30 Budím se a musím se jít vykoupat. Jen jsem vylezl z vody, jízda na G2 pravý prut! Cítím, že to je velká ryba a opatrně ji zdolávám. Je to krásný šupík a do metru mu asi moc nechybí. Dvě fotky a je zpátky. Mám radost, a tak opět dokrmuji. Vpravo k peletám přidávám i všechny koule, co mám, k bojce jen ws2 a trošku pelet. Opět si připravuji dopředu PVA punčochu a na šňůrku dovazuji pelety i koule. Parádně jsem se zastřílel prakem a začalo mě to bavit, ale ryby se nikde neukazují. Oproti včerejšku to je úplně jiná voda.  Prohrabávám se v kaprařině a zjišťuji, co si připravím na noc. Mám trošku pikantní švestky od Mikbaitse, na tu sázím a nastražím ji na noc, zřejmě tři půlky za sebou, na další prut musí být ws2 a na třetí vyzkouším nový smrad – signal od SB. Ten jsem musel vyhodit pod auto, jaký to je smrad. Proto na PVA šňůrku navlékám vždy po šesti kuličkách, aby byly kolem háčku a dávám je i do punčochy.

18,50 Nic se neděje, a tak všechny tři pruty přehazuji. Stále fouká vítr, ale neprší, i když se mraky nad námi honí. Dávám si svoje poslední kafíčko se sušenkou a kochám se.

21,25 Kontroluji baterky v hlásičích a naposledy před nocí přehazuji. Na prostředním prutě, kde byli tři půlky probiotic red one není nic, aniž bych zareagoval záběr. Znovu tedy přehazuji a sedám si do křesla a kochám se rybama, až jsem usnul. Začínají mě okusovat tiplice a komáři, ale už jsem si na ně zvyknul.

23,05 Jdu si lehnout.

0,50 Budí mě pípnutí a nic

1,20 Opět mě budí pípnutí, obě od bojky, zřejmě se kapříci ládují a brnkají mě o vlasec.

2,35 Opět pípanec od bojky a zase nic. Vytahuji prut a plotice jako bačkora! Na dvě koule!

4,47  Konečně jízda. Už ne tak rychle vybíhám, a zdolávám kapříka, ale jsem celý opatlaný od slizu a podle toho vypadá i fotka. Fotit se na samospoušť je prostě paráda!

5,20 Další jízda, zvedám prut, ale ryba se nedá zastavit a za chvilku se vypíná. Buď něco podseklého, nebo velký jeseter. Škoda.

6,30 Budí mě mobil, ale nechce se mi z pelechu, a tak opět usínám.

7,45 mě budí zákazník, jestli máme rybičky. Paráda! Čistím si zuby a nejsem moc vyspalý. Potkávám kolegy z naproti, mají za dva dny devět kaprů, dva jim spadli a vichřice jim trošinku pocuchala bivak a odfoukla přístřešek do vody. S rybami jsou na tom skoro jako já, ale jsou dva, a bivak jsem raději nevzal a dobře jsem udělal.

10,10 Jízda u bojky na ws2, další kapřík kolem sedmdesáti, ale honem nevím, kam jsem večer dal foťák, a tak ho pouštím bez fotky. Naštěstí jsem ho našel, zůstal na kýblu v poloze samospoušť, ještě že je vodotěsný!

12,20 Naposledy zakrmuji všechno, co mi zbylo a zkouším zapojit svoji chemii, kombinuji různé příchutě od různých výrobců, ale nic. Houplo se počasí a na to ryby reagují.(tedy nereagují)

16,30 Pomalu bourám stanoviště, uklízím věci, skládám stojan, pruty a loučím se. Byla to paráda, a i hodně poučné. Nejvíce mi zafungovaly smrady a koření, totálně TOP je ws2 od Mikbaits, nenechám dopustit na gangstra G2 a zafungovalo i probiotic red one od SB, bohužel na smrad signal ani ťukanec. Ale vůbec to není směrodatné, protože se totálně pokakalo počasí, houpnul se tlak a přišla bouřka s vichřicí. Několik ryb mi spadlo, přesto háčky jsou parádně ostré, opravdu nevím proč. Tak díky, zase příště!

18,45 Benzínka, vychutnávám si Twistera od KFC a kafíčko. PARÁDA!! A to mě doma čeká kachnička se zelíčkem a bramborovým knedlíčkem. No není na světě krásně?

One thought on “Zpráva od vody – …z kaprařského deníčku…”

  1. Luxusně napsané! Od vás bych si klidně přečetl od začátku až do konce i jídelní lístek….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..