Pomalu se blíží termín čtyřboje, a tak byl nejvyšší čas jet trošku provětrat mušáky. S výběrem vody jsme si moc hlavu nelámali, prostě někam, kde jsou ryby. A ty jsou skoro pod každým jezem, tak jsme vyrazili na Berounku. Muškaření má jednu velkou výhodu. Pokud zvládáte techniku házení, stačí strčit pár krabiček s muškama do kapsy, tři kolečka s vlascem a fluocarbonem, brodící kalhoty, boty, na záda, povinný podběrák, na vestu peán, muškařský proutek s navijákem, a můžete vyrazit.

Asi to zní velmi jednoduše, ale pravda je trošinku jinde. Totiž nejprve musíte přijít na to, co zrovna dneska ryby sbírají, tedy jestli vůbec sbírají. Výhodu mají ti, co jsou u vody pravidelně, a tak na to přišli. Ti ostatní musejí zkoušet a věřit zrovna těm svým mouchám. A to jsme právě dělali i my. Každý si vzal dvě krabičky a házeli jsme, točili mouchy, a znovu házeli a točili mouchy….

 

Honza na to přišel mnohem dříve a začal tahat jednoho tlouštíka za druhým. Mě to trvalo o trošičku déle, ale taky jsem se rybám trefil do chuti. Voda byla kupodivu křišťálově čistá, a tak záleželo na každém detailu. Suchou mouchu sbírali jen ouklejky, tak jsem dal dolů malého „pakoše“ na goldkopě a na horní přívěs utopenou jepičku na mikroháčku a to bylo to pravé. Na to, že jsem držel mušák letos teprve potřetí, jsem se docela bavil. Jen jsem musel trošku doladit vodění mouchy v tom velkém frčáku, protože jsem z dvaceti záběrů trefoval jen jeden, což mě zezačátku docela točilo, ale po hodince jsem na to taky přišel. Chytali jsme tlouštíky, plotičky, ouklejky, podoustve, Honzík se dostal do hejna ostroretek a jedna byla moc pěkná. Mě spadla hezká parmička, a dokonce mi to upálil slušný bolínek. Čas letěl jako splašený a pomalu jsme se museli vrátit k autu. Něco málo jsme natrénovali, a tak jsem zvědavý, jak se nám zadaří za 14 dní při čtyřboji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..