Zpráva od vody – dravci

Blíží se víkend, kde nás čeká velmi těžký závod – čtyřboj, a tak jsem ještě na chvilku zalezl do vody trošku poladit nástrahy, hlavně woblery. Musím si z velkých krabic roztřídit jen pár kousků, kterým věřím, protože tahat všechno si mi tedy vůbec nechce. Úmyslně selektuji, co by tak mohlo chytat, a protože budeme chytat někde, kde se chytalo naposledy před třiceti lety, musíme být připraveni na všechno.

Sázavu znám velmi slušně, navíc máme ve Zruči chatu, a tak je mi jasné, že hlavní ryba bude jelec tloušť, a podle toho taky volím nástrahy. Vybírám si přirozenější barvy s lopatkou maximálně do metru.  Jen by potřebovalo trošku sprchnout, je málo vody, a hlavně je neskutečně čistá, tak jsem šňůra zavrhl jako první. A dobře jsem udělal, tlouštíkům moje woblírky docela chutnají, jen to chce s nima pracovat.

Jsem docela spokojen, snažil jsem se „přečíst“ vodu, a tam, kde jsem předpokládal ryby opravdu byly. Chvilku trvalo, než jsem „vdechnul“ tomu umělému kousku nástrahy život, ale potom to byl docela mazec. Krátký jemný klacík, šestnáctka vlásek a pěkně jsem si to vychutnával….Tak držte palce o víkendu….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..