Dětský závod rybářského kroužku Praha 8 – Kobylisy

Kyjský rybník sobota 14.10.2017

Využil jsem jeden z posledních předpokládaných slunečních dnů a vymyslel jsem pro děti z mého  rybářského kroužku závody, ale opravdické. Domluvil jsem si termín na sobotu dopoledne, a kousek vody s místní MO Praha 9, Kyje na jejich vodě, Kyjském rybníku, za což jim moc děkuji. Chtěl jsem dětem přibližně ukázat, jak to opravdu funguje v praxi, například při chytání ve feederové, nebo plavačkové lize, a to od vytýčení tratě, přes losování, až k vyhlášení a předání cen.

Pro každého malého závodníka jsem měl připravené poháry od sponzora pana Romana Dejmka, který je dětem věnoval, ale o tom samozřejmě děti neměli ani šajnu. Úmyslně jsem to nechal jako překvapení, aby se děti snažili. Do celého dění jsem zapojil i dětský doprovod, tedy maminky a tatínky, strýčky, dědečky a ti všichni se taky snažili malým rybářům pomoci, jak jen mohli. Ryby jsme nesakovali, ale počítali jedna ryba rovná se jeden bod. Na pomoc jsem si vzal ještě své dva kamarády – Myrona a Jettyho, a všichni tři jsme se snažili, aby si opravdu každý sáhl alespoň na jednu rybičku, což se nám, až na dva případy opravdu podařilo. Mnozí chytili dvě rybičky, někteří tři a nejvíc nachytala malá Adinka, ale nám vůbec nezáleželo na počtu, pohár dostal každý. Vždyť většina těch malých začínajících rybářů v životě nedržela v ruce opravdický prut, ale počítal jsem s tím a pruty dětem zapůjčil. Skoro polovina dětí si nikdy nesáhla na žádnou živou rybu, a tak jsme je to museli naučit, a pro většinu to byl jistě životní zážitek. Běhali jsme po celou dobu závodu kolem dětí, navazovali utrhané háčky a krmítka, rozmotávali zamotané udice, domíchávali krmení, napichovali červíky, krmili a učili děti nahazovat, a to pořád dokola. Počasí se mimořádně vyvedlo a opravdu od rána svítilo sluníčko a bylo teplo. Na dětech bylo vidět, jak se baví a skoro jim i bylo líto, že jsme ukončili závod. Odměnou nám byly rozzářené dětské oči, když děti přebírali poháry, a myslím, že jsme odvedli pěkný kousek práce. Vždyť hurá za každé dítě, které dokážeme odtrhnout od počítačů, hracích automatů a podobných nesmyslů, a naučíme ho lásce k přírodě a k rybám, což až dospějí, pochopí.

Děkuji za pomoc mým kamarádům Myronovi a Jettymu a vám všem, rodičům, strýčkům, dědečkům, kteří jste dětem pomáhali a držíte nad nimi ochranou ruku.

JO

3 thoughts on “Dětský závod rybářského kroužku Praha 8 – Kobylisy

  1. Moc se vám to, pane Ouředníčku, povedlo. Děkujeme, bylo to přímo ukázkové a dětem se sto strašně líbilo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..