Nějak mi ten včerejší „výprask“ od mladýho nedal spát, a tak si chci dneska spravit chuť. Počasí je skoro totožné, jako včera, tlak se taky drží a má skoro celý den pršet, jako včera, a opravdu jim to vychází, protože od rána poprchává. Takže nic převratného, akorát jdu sám. Ráno vstávám v šest, napařuji si rohlíček, zase si beru jen nejnutnější výbavu, ale rozhoduji se pro jemný pikřík.  Mám v úmyslu začít v sedm, a tak si ještě beru krabičku barevných červíků, krabičku žížalek, a navíc bych chtěl vyzkoušet bonduelku, všechno strkám do kapes a vyrážím k autu. A je tady první problém, parkuji jako první auto u kontejnerů a nějaký dobrák mě zazdil ve druhé řadě. Chvilku troubím, nic, ale nemám náladu volat četníky a řešit nějakého blba, který neumí ani nechat kontakt na palubce. Co teď? Honza je jedním autem v práci, mladá druhým, a tak mi nezbývá, než skočit na bus a nechat se odvést. Naštěstí to je jen kousek, ale místo sedmé jsem u vody až v osm. Jsem rád, že jsem to vyřešil a zalézám k první tůni, vyndavám pikříka a ouha. Druhý problém. Nějak jsem si popletl špičky a vzal si silnější, které jsou na jiný prut. Paráda. Nevadí, budu tedy chytat plavačku. Ale ouha, vždyť jsem záměrně vyndal tubus se splávky, abych chytal pikříka. Nějak se mi viditelně nedaří, ale domů se mi nechce, a tak se rozhoduji chytat jen na vlasec, prostě budu sledovat záběry na vlasci.

Doufám, že jsem si už vybral všechna překvápka. Protahuji vlasec očkama, na konci přicvakávám dva malé bročky a do smyčky navazuji desítku a malý červený háček. Pohled na můj prut nevypadá nijak hezky, ale doufám, že to bude makat. Začínám kouskem pařeného rohlíčku a sotva jsem nahodil, záběr a první ryba je venku. Prut se ani nehnul, ale vlasec se rozjel proti vodě. Jsem rád, že to funguje, a tak se začínám bavit. Zkouším různé nástrahy, kombinuji, kukuřici se žížalkou, rohlíček s červíkama, ale skoro na všechno mám do dvou minut záběr. Bohužel ne všechno se mi daří trefovat, snažím se sekat každé pohnutí vlasce, ale opravdu trefuji tak každý třetí zásek, protože mi občas dělají záběry i plovoucí listy a větvičky. Mrholení se změnilo v celkem slušný deštík, ale rybám to vůbec nevadí a mě taky ne. V každé zatáčce, v každém ouplávku tahám rybu a složení ryb je velmi pestré. Jak různě točím nástrahy, tak se mi podařilo chytit hrouzka, plotičku, perlínka, tlouštíka, karáska, kapříka, okounka, a dokonce jsem měl na prutě i jesena, ale trošku jsem podcenil jeho velikost a desítku dole. Prší stále víc, a tak se snažím schovat pod jeden silnější stromek, ale jako na potvoru mám chvilku po sobě na prutě dva kapříky, kteří mi při zdolávání ouplávek slušně rozplašili, a tak musím zase kousek popojít.

Našel jsem si další stromek, pod kterým se dá relativně schovat a nespouštím oči z vlasce. Záběry jsou sotva znatelné, ale za tu dobu jsem vypozoroval, kdy seknout, a docela se mi daří trefovat ryby. Háček mají jen lehonce na krajíčku v koutku, jak opatrně ochutnávají soustíčko. Bavím se a řekl bych, že oproti včerejšku jsou dneska ryby aktivnější. Dostal jsem se do místa, kde mi to včera upálil slušný kapřík, tak snad tu budou i dneska. Párkrát přehazuji, ale nejsou tu, zřejmě je něco vyplašilo. Jdu kousek výš proti vodě a zkouším nahodit do toho největšího proudu, a sotva jsem nahodil, rána a kapřík. Kdo by to byl řekl, že kapři jsou v tom frčáku? V klidu jsem ho zdolal, vyfotil, pustil a zkouším znovu nahodit do proudu. A další kapřík. Tak tady jste schovaný. Hodinku se bavím kapříkama a ani jsem nepostřehl, že na chvilku přestalo pršet. Jdu o další zatáčku proti vodě, kde včera byli pěkní tlouštíci. No jo, jsou tu. Bavím se s tlouštíkama a pomalu se stmívá a už je špatně vidět na vlasec. Tak ještě jednu a budu muset balit. Poslední ryba je karásek. Loučím se s vodou a zase začalo slušně pršet. Skládám cajk do futrálku a bude půl šesté, ještě by se mohlo půl hodinky chytat, ale já si uvědomuji, že musím na autobus. Naštěstí jezdí všude kolem a doma jsem ani ne za čtvrt hodinky. Docela našlápnutý autobus, ani mi není divné, že kolem mě je docela místo. No jo, podběrák slušně „zavání“ rybama.  Mě to ale vůbec nevadí. Dneska bylo všechno proti mně, ale poradil jsem si.

Tak zase někdy příště

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..