Tak jak jsme se včera naposledy s rybami loučili, jak se sluší a patří na správné rybáře, museli jsme se s nimi první letošní den přivítat. Říká se:…jak na Nový rok, tak po celý rok. A kdyby to bralo jako dneska, to by byla paráda. Ryby vůbec netuší, že je nějaká zima a koušou jako o život. Domluvili jsme se s Honzíkem, že se podíváme na oba pražské čůrky, Botič i Rokajdu a tak jsme opravdu oba čůrky prochytali.

Bereme s sebou plavačkové mačovky a já ještě pro sichr i dva kraťásky pikříky, na sebe vestičku a do ní kromě pár náhradních háčků, bročků a návazcového vlásku, pařenou houstičku, krabičku barvených červíků, hnoječky a trošku bonduelky. Počasí bylo přímo ukázkové a vypadalo spíš na podzim, než na první lednový den a ryby na to i reagovaly. Byly náramně při chuti a to se nám moc líbilo.

Moje první letošní ryba byl krásný tlouštík a Honzíka plotička. A potom to šlo skoro na hod. Jedno proplavání a ryba. Jen jsme museli pracovat s brokama a hloubkou, protože se pořád měnil proud a zastavovala a spouštěla voda, což jsme oba moc nechápali. I složení ryb bylo velmi pestré, plotice, cejni, skaláci, tloušti, poudníci, okouni, perlínci, ouklejky, hrouzci a dokonce nám oběma spadnul kapřík, což je na leden velmi slušné.

Nádherný den strávený na rybách, prostě paráda. Škoda, že musíme zítra do práce. Tak zase příště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..