Je konec ledna a počasí tomu ale vůbec neodpovídá. Přes den je kolikrát i kolem deseti nad nulou, a to má sakra vliv na okolní přírodu. Ptáci řvou, pomalu si začínají stavět hnízda, na horách skoro není sníh a vše, co napadlo, roztálo a díky tomu je většina našich řek nechytatelná. Jednak je velká voda a hlavně plave sněhovka, a tak si musíme vystačit s malými toky, nebo přítoky, do kterých je většinou veškerá ryba doslova našlapaná. Já si jel okouknout Labe kousek od Prahy a opravdu všude, kde se normálně chodí, jsou cestičky pod vodou, Labem se valí ošklivě špinavá velká voda a tak jsem musel improvizovat a ryby hledat. Zkoušel jsem několik místeček, ale nakonec jsem našel ryby schované pod komorou, kde mají alespoň trošku menší proud. A tady jsem si velmi slušně zachytal. Ale nebylo to zase tak jednoduché, musel jsem střídat housku s červíkama a žížalkou a bylo vidět, že ryby najíždějí v hejnech, protože jsem chvilku chytal několik skaláků za sebou, potom najeli červenopeřice, po nich plotice, zase cejni, kapříci a tak pořád dokola. Nehledě na to, že když nepřišel záběr do dvou minut, byl vlasec obalený neskutečným množstvím všeho možného od igelitek, přes listí, větvičky až po trávu. Takže určitě nemělo cenu čekat dlouho na záběr.

Našel jsem si dvě místa, kde přišel relativně záběr dříve, než se stačila nástraha obalit bordelem a tam jsem se snažil chytat. Jedno místo jsem zakrmil slaným černým krmením a druhé jsem nekrmil, abych zjistil, jestli to má tady vliv a asi mělo. Když najely ryby, bylo to skoro  na hod záběr, když tam nebyly, bylo více záběrů z krmeného místa. Občas mi nějaká větší rybička projela železnou konstrukcí a už jsem neměl šanci ji dostat zpátky, většinou bohužel i s kompletní montáží. A tak jsem sice měl dva pruty, ale převážně jsem jeden vázal a na druhý chytal.

Čas běžel jako splašený, najednou se setmělo i záběry pomulu přestávaly. Začal jsem balit a velmi nerad jsem se vydal k domovu. Byl to další překrásný den strávený na rybách, a doufám, že takových dnů bude letos více.

Tak zase někdy ahoj…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..