Po dlouhé době jsem měl konečně volno, a tak jsem se rozhodl trošičku provětrat proutky. Venku začalo sněžit, všude bílo, a tak volím lehonké pikříky a rozmýšlím se mezi Berounkou a Labem, nakonec vítězí Labíčko. Beru si jen nejnutnější výbavu, trošku taťkova nového krmeníčka, trošku kukuřice, trošku peletek, nezbytnou krabičku červíků a vyrážím.

Docela slušně to klouže, a tak jedu pomaleji, abych dojel. Je mi jasné, že nemusím spěchat, protože určitě u vody nikoho nepotkám, a tak si mohu vybrat místečko, jaké chci. Řeka docela letí, a tak předpokládám ryby natlačené v ouplávkách, soutokách s potůčky, slepými rameny a všude, kde to tolik netáhne. Vybírám si místo pod jezem, kde se díky zvednuté vodě udělal docela slušný vracák, rozmíchávám krmení a peru do vody na zákrm pár koulí. Protahuji vlasce, na první proutek vážu pátera, na druhý průběžku a začínám dole se čtrnáctkou. První nához a než jsem stačil vzít do ruky druhý prut, prošvihávám záběr. Znovu přehazuji a během chvilku další záběr. Že by to byla taková paráda? Pokládám tedy druhý proutek a soustředím se a během minuty trefuji prvního tlouštíka. Dobrý, dneska určitě „bezrybka“ nebudu. Znovu přehazuji, ale tentokrát čekám na záběr o chvilku déle. Nahazuji tedy druhý prut a opět prošvihávám rybu na prvním prutu. Přehazuji a soustředím se.

Záběry nejsou žádné hokejky, ale jen lehké zavrnění, ale já ho trefuji a první plotička se jde fotit. Po ní druhá, třetí, čtvrtá…tedy ne, že by se mi plotice nelíbily, ale raději bych i jiné ryby. Otevírám ještě krabičku s kukuřicí a dosypávám do krmení trošku peletek, mačkám dalších deset koulí a znovu přikrmuji. A začaly se dít věci…

Hokejka, kapřík. Za ním druhý, třetí, čtvrtý…Nemám šanci nahodit druhý prut a bavím se kapříkama. Bohužel ne každého se mi podařilo vyndat, a tak dole měním návazec na šestnáctku, silnější bohužel s sebou nemám. Zvětšuji sousta, co háček unese a díky tomu se zvětšují i ulovení kapříci. Zkouším různé kombinace, pelety, kukuřice, chomáč červíků, žížalky, houstičku, dokonce mám s sebou i kuličky boilie a podařilo se mi kapry stáhnout a chytám je skoro na všechno. Musím se ovšem trefovat do krmení, jak hodím vedle, jsem bez záběru.

Bavím se asi tři hodiny a záběry začínají slábnout, bohužel jsem do vody naházel všechno krmení, které kapříci zblajzli jak malinu, a nemám čím dokrmit. Na to, že je zima- nezima, začíná únor a snad konečně zima, to je paráda. Tolik kaprů se nenachytá ani v létě, do toho tloušti, plotice, cejni, jsem velmi spokojen. Ani mi nevadí, že mám zmrzlé nohy i ruce, a tak se už těším do vany.

Tak zase někdy

JOml.

One thought on “Zpráva od vody – Labe a kapříci”

  1. Rukavice mají kapříci rádi …

    Nicméně hezký článek z míst, kam také rád občas zajdu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..