Ráno jsme vstávali do pěkného mrazu, bylo kolem minus deseti, ale meteorologové slibovali na poledne sluníčko a jen kolem nuly, což jim, BOHUŽEL, zase nevyšlo, protože „nejvíc“ a „nejtepleji“ bylo minus dva stupínky. Ale zase nám to tolik nevadilo, jsme nabalení jako pumpy a koukají nám jen nosy, jen kdyby nefoukal ten ledový vítr. Už mrzne nějak dlouho, a to se nedá vydržet, tak jsme se rozhodli navštívit několik našich tutových zimních místeček na velkých řekách. Jako vždy balíme s sebou plavačku a feedery, ale voda nějak moc letí, tak to vyhrál feeder. S tím, že nám po každém náhozu zamrzají očka, jsme se už tak nějak smířili. S sebou máme pařenou houstičku, kukuřici bonduelku, pár barvených červíků, trošku hnoječek, trošku peletek a nějakou foukačku, kdyby bylo potřeba zvednout nástrahu.

 

Zkoušíme několik míst a teprve třetí nám sedí. Na prvním plaval vodou strašný bordel a namotával se do vlasců od zetlelé trávy, klacků, větví,  přes toaletní papíry až po… Druhé místo bylo „obsazeno“ asi milionem kormoránů, a těžko bychom dostali od vystresovaných ryb nějaký záběr, teprve třetí flíček nám sednul, i když tu docela foukalo. Trošku jsme nakrmili a soustředili se na chytání. Oba jsme měli celkem pět záběrů, já to čtyřikrát prošvihl, bohužel jsem vždycky fotil, a po páté to byla hokejka jako v létě a hladový ježdík mi zblajznul hnojky. Honzík prošvihl jen první dva záběry, potom vyndal skoro za sebou dva pěkné kapříky a třetí mu spadnul u podběráku. Záběry byly velmi nepatrné (kromě ježdíka) a schovávaly se do větru, kapříkům chutnala kukuřice s barvenýma červíkama a třetí byl na hnojky.

Hodinu se nic nedělo a tak jsme jen přehazovali a krmili, potom nám najela ryba a všechny záběry proběhly během druhé hodiny, třetí hodinu jsme jen krmili a tak si Honzík krátil dlouhou chvíli a snažil se ochočit mladou nutrii, a docela se mu to dařilo, i když jsem díky natáčení prošvihl asi jeden nebo dva záběry. Další hodinu se nějak zatáhlo a znovu slušně ochladilo, a tak jsme to raději pomalu zabalili. Další pěkný den strávený na rybách…

Tak zase někdy…

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..