Je sice zima, ale Zuzka na „čétéčku“ hlásala na dnešek sluníčko, a kolem poledne i čárku nad nulou a k večeru sněžení. A ono jí to opravdu vyšlo. Ráno jedu k vodě, auto mi píše minus 4°C, všude je ještě vidět sníh, země je slušně zmrzlá, ale snad nějakou rybičku k záběru přinutím. Žádné zbytečnosti s sebou netahám, jeden krátký proutek, batůžek hlavně se svačinou na záda, do vesty pár bročků, náhradní brčko, a vyrážím.

Voda je trošku přikalená, což je dobře, s sebou jsem si ještě vzal nějakou „chemii“ na zkoušení. No a samozřejmě nesmí chybět klasika, barvení červíčci, hnoječky, pařená houstička,bonduelka a pár měkčených peletek od kluků z Podlázek na vyzkoušení. Dneska ryby nějak nejsou při chuti, možná jak sluníčko prosvítilo hladinu, tak se i trošku vyčistila voda, nebo jim vadí velmi silný pokles tlaku, prostě každý záběr je těžce vydřený. Nakonec opravdu zafungovala chemie, stačilo nástrahu namočit do jahůdky a záběr na sebe nenechal dlouho čekat. Zkoušel jsem máčet kukuřici, červíky, houstičku, a to se nakonec ukázalo jako nejlepší.

Prošel jsem pár krásných tůněk a podařilo se mi přimět k záběru asi deset rybiček. Sice žádní obři, ale velmi mě potěšili. Sluníčko krásně svítilo, a jak jsem se bavil, jsem ani nepostřehl, že se v dálce žene nějaký temný mráček. Akorát jsem stačil zabalit a dojít k autu a opět se přihnal déšť se sněhem. No jo, zase jim to počasí vyšlo. Tak zase příště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..