S dětským kroužkem na Kyjáku

Dneska nám to parádně vyšlo, slunečné počasí a volný den v úterý, děti nemusí do školy, a tak jsem se rozhodl ho strávit s dětmi na Kyjském rybníku místo učebny. Téma – plavaná a bič.

Ráno jsme měli sraz na hrázi rybníka na devátou, ale já samozřejmě přišel o hodně dříve, abych dětem namíchal krmení, připravil pruty a místa. Děti se pomalu začaly sjíždět, a to už sluníčko svítilo o sto šest. Každý si podle své nálady volil prut mezi feederem a plavačkou, vzal si kyblík s namíchaným krmením, krabičku s červíky a začal chytat. Ti, které zajímala montáž a navázání splávků na bič, jsem předvedl, jak se to váže a děti si mohly sami vyzkoušet, jak že se to vlastně chytá, jaké splávky se používají a jak se s bičem nahazuje. Samozřejmě se to neobešlo bez „několika“ zašmodrchání, ale žádný učený z nebe nespadl.

Děti to docela nadchlo a tak za chvilku začaly ve foťáku ukazovat první „úlovky“. A bylo to docela pestrá směsice ulovených ryb od kapříka, karáska, línka, plotičky, cejnka až po červenopeřici. Každé děcko si chytilo pár rybiček a tak je to pochopitelně docela bavilo. Děti si mohly sami vyskoušet, jak se zachází s ulovenými rybami, jak se jim obůstkem vyndavají háčky a jak se opatrně pouští.

Je to jasné jako facka, když ryby berou, děti to samozřejmě baví. A to se povedlo.

 

Děti se do ryb tak zakously, že ani nevnímali nic kolem. Ale to jsme si vlastně přáli.

Uteklo to nějak rychle a byl čas na oběd. Pomalu jsme začali balit, každý si chytil ještě jednu a hurá domů.

Tak zase příště u vody….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..