Nějak se mi nechtělo hledat vodu, kde bych měl klídek a pohodičku, a tak jsem zavolal kamarádovi Honzovi, jestli má místo u něj na jeho rybníku. Dalo se čekat, že v tuhle dobu bude beznadějně natřískáno, a taky jo. Ale to by nebyl Honza, aby něco nevymyslel, a tak jsem dostal „VIP“ místečko na jeho malém rybníčku, navíc tu budu úplně sám, protože mu rybáři přijedou až zítra. No paráda, co více si přát, už jsem nemohl dospat rána. Předpověď byla až moc příznivá, sluníčko a pořádné oteplení, což moc na ryby není. Ale nevadí, hlavně, že si „vyčistím“ hlavu.

S výbavou jsem si nijak hlavu nelámal, rybníček plný „sumečků“, nějaká „bílá“ tu  pro ně bude jako „papání“, no co bych řešil. Ráno jsem vstal „se slepicemi“, naházel pár krámů do auta a vyrazil směr Brandýs k Honzovi. Cestou jsem si již tradičně koupil jídlo u benzínky, kafe, sušenku, bagetu a pití a za hodinu jsem stál u vody. Namíchal jsem svého oblíbeného červeného kapříka, trošku cejnového posilovače, trošku anglické vločky, trošku sladké melásky a krmení je hotové. Ani jsem neřešil nějaké velké krmení, jen jsem na začátek poslal do vody asi šest krmelců, dovázal jsem háček a děj se vůle Boží.

 

A byl to mazec! První hod, a parádní karásek, za ním kapr, další kapr, a zase kapr, prozměnu aby se to nepletlo opět kapr, potom jeden velký kapr, za ním další kapr….Vůbec jsem neměl šanci navázat druhý prut. Do dvou minut záběr, ale ne nějaký záběr, ale jízda. Kdybych nehlídal prut, určitě bych se koupal.

No paráda, když tak pěkně papaj, mám šanci něco vyzkoušet. Napřed jsem navázal nový návazcový vlasec, a dávám třináctku, co umí. Jenže kaprům je to úplně jedno, ať tam dám cokoliv, do několika minut jízda. Zkouším hodit mimo krmení, a to není ono, dlouho čekám na záběr, ale v krmení to jsou doslova jatka. Bavím se a tahám rybu za rybou. Zkouším i různé posilovače, ale protože mám jízdu za jízdou, nevidím v tom žádný rozdíl. Přišel se na mě podívat Honza a když viděl, jak se parádně bavím, přidal se taky s plavačkou. Chvilku jsme pokecali, jenže mu to nebylo souzeno, musel do práce. Škoda, i jemu to začalo slušně kousat.

 

Slušně jsem si zachytal, pobavil se a ani jsem nepostřehl, že je večer a já musím balit. Ještě posledního chlapáka a balím. Rozloučil jsem se s Honzou a vodou a jedu domů naprosto spokojený. Bilance několik kaprů přes šedesát, několik desítek ulovených kaprů, do toho pár velmi slušných karásků, cejnek, prostě paráda. Otestoval jsem nový vlasec a drží jako …..Škoda, že to tak rychle uteklo. Nevadí. Tak zase příště.

Díky Honzo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..