Tloušti na přívlač

Na dneší den se na ani jedné předpovědní stanici, kterou jsem pravidelný návštěvník, odborníci na počasí neshodli. Když to mohu zhodnotit zpětně, tak každému vyšlo alespoň něco, ale ani jeden nebyl stoprocentní, a to sleduji několikrát denně počasí jak na družicích, tak mám několik aplikací v mobilu, včetně Aladina, Kláry, Meteosatu, CHMU, a podobně. Asi nejlépe bych to vystihl slovy hlasatelky počasí za dob „totáče“, která by to mimochodem trefila stoprocentně: dneska bude hezky, ale občas se někde vyskytnou dešťové přeháňky, a možní bude i foukat vítr. A tak nějak to i bylo. Ráno tropy, párkrát se zatáhlo, párkrát sprchlo a zase tropy. Tlak létal nahoru a dolů, občas fouknul větřík, ale důležité bylo, že ryby kousaly.

 

Našel jsem si krásnou vodu, kde se dá parádně zachytat, a ráno jsem nechtěl riskovat klasickou špičku z „jedné strany Prahy na druhou“ a trošku jsem si přivstal, takže kolem páté se soukám do prsaček a ve čtvrt na šest zalézám na celý den do poměrně studené vody a nahazuji prvního woblera. Voda je trošku větší, podle mě má i větší průtok, hladina mi občas sahá až po prsa, ale je tu i pár „děr“, kde se dá při trošce nepozornosti parádně „zahučet“. Chvilku mi trvá, než se mi podařilo najít optimálně pracující woblery, které se zřejmě zalíbily i rybám, protože je velmi důvěřivě hltají.

Našlapuji velmi opatrně a snažím se si vždycky najít pevné dno, což v tom proudu nejde moc dobře, ale držím se. Všude kolem mě to začíná žít a dravci honí rybičky, až voda stříká a je jim úplně šumák, že tam mezi nimi stojím a snažím se jim nabídnout „balzové“ soustíčko. Zřejmě díky slušně přikalené vodě nemají moc šancí si prohlédnoput nástrahu a tak mi přibývají fotky do galerie krásných ryb. Několikrát to vedle mě zalovilo, že jsem se až lekl, a určitě bych toho dravce nechtěl mít na prutě, protože srovnání jeho velikosti s mým klacíkem 2-12g a Momoi šňůrkou 0,06mm mě automaticky vyřazuje z boje hned na začátku. Zřejmě to jsou sumci, soudím podle hlasitého puknutí a toho, že z vody létají ryby slušných velikostí.

Kolem poledne mám na svém kontě přes třicet čárek, několik slušných ryb mě spadlo, jeden zřejmě obrovský bolem mi urazil woblera v záseku a jedna ryba mi narovnala trojháček. Točím asi osm barev, na které jsem udělal záběr a dobré je, že jsem kromě woblera, kterého si nechal „na památku“ bolen, jsem nic neutrhl. Otáčím se a jdu zpátky k autu, protože se ozývá i můj žaludek, který se hlásí o klasiku, bagetku od benzínky, kafe a sušenku. Mezitím se parádně zatáhlo a spustil se asi půlhodinový slejvák, ale to mě ani trošku nevadí, spíš naopak, lépe se dýchá.

Po „parádním“ obědě znovu zalézám do vody a hned vidím, že jsem se mýlil. Ten déšť mi sice nevadí, ale začala se zvedat hladina a tak jsem místama opravdu na hraně. Jenže ryby jsou stále při chuti a tak jsem to přestal sledovat. Bohužel. Kousek pode mnou zalovil parádní tloušťák a tak tam nahazuji a hned na první otočení rána a je tam. Ale přeci je trošku větší a navíc se veze s proudem, tak i já musím s ním jít dolů. Ale ouha, najednou se pode mnou snižuje dno, propadám se a začínám nabírat, navíc se do mě opřel proud a já jsem najednou pod vodu a stále nemohu najít dno…Prostě jsem se udělal. Snažím se dostat mimo hlavní frčák někam, kde stačím, a to mám stále ruce s prutem nad hlavou, a s rybou, která se urputně snaží mě rvát zpátky. Chvilku trvá, než se mě do prsaček stačila nalít voda a vyrovnala se s vodou okolo…Ani nevnímám, že ta voda je pěkně ledová, nějak jsem se dostal do mělčí vody a tloušťáka osvobodil. Jenže s vodou v kalhotách se blbě chodí a tak chtě nechtě musím někde vylést a vodu vylít. Podařilo se mi vydrápat se po čtyřech z vody, a zrovna tam nějaká panička venčila svého mopslíka. Chvilku na mě nechápavě čučela, a když viděla že si lehám nahoma nahoru, aby mi vytekla voda z kalhot a dělám u toho „divné pohyby“, tak popadla svojí čubičku a se slovy „pojď pryč, Adélko, to je nějaký blázen“ se odporoučela. A to ani neviděla. že jsem zase po čtyřech zalezl do vody. Naštěstí to ničemu nevadilo, mobil mám vodotěsný, doklady v zatahovacímn pytlíku, z woblerových krabiček se voda vylije a doma je dosuším a moje „goráče“ si už na to zvykly.

Ještě se několikrát zatáhlo a i párkrát sprchlo, ale ani to nijak ryby neodradilo a velmi dobře jim chutnalo. Měl jsem s sebou dvě krabice woblerů, a zkoušel všechny možné i nemožné barvy, ale na žádnou TOP barvu jsem nepřišel. Spíš to bylo o vodění. Bavil jsem se a ani jsem nepostřehl, že je devět večer a tak budu muset pomalu končit. Hodinku k autu, převléci se, a doma budu určitě už za tmy. A to chci ráno vstávat ve čtyři na ryby….

One thought on “Tloušti na přívlač

  1. Jiřino, paráda. Sakra, kde bereš ten čas na ryby, to ti tak závidím…Moc hezké ryby, držím palce, ať se daří…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..