Dneska nám přibyla do naší „flotily“ nová loďka, v pořadí třetí a pojmenovali jsme jí Lindička. Oproti první na Sázavě ve Zruči a druhé na Slapech na Cholíně, které jsem obě úmyslně sakra zatěžkal pražcema a trošku vylil asfaltem, takže když ji „někdo“ bude chtít vyndat z vody, musí si vzít s sebou minimálně traktor a šest pořádných pořízků, tahle má kousíček přes čtyřicet kilo. Tu si sám kdykoliv hodím do auta, nebo na zahrádku, aniž bych někoho musel otravovat. A to jméno jsme jí dali po loďce, kterou nám před časem někdo ukradl a už jsme ji nikdy neviděli.

Samozřejmě jsme ji museli jet hned vyzkoušet, ale dnešní počasí vůbec vláčce nebylo nakloněno. Ale uvidíme. Proto nic nevymýšlíme a jedeme k nám na Vltavu, abychom udělali první jízdu. Na zahrádku ji hážu na první dobrou, z auta ji dokážu sundat taky sám, takže zatím spokojenost. Na vodu ji dáváme ve dvou, ale dokážu to udělat klidně sám. Nasedáme a vyrážíme. S ponorem to už je trošku horší a první parník, který kolem projíždí, nás pěkně rozhoupal. Stabilita nic moc, ale na krátkou vyjížďku, nebo převezení věcí naprosto dostatečné. Ještě Lindičku budeme muset dovybavit kotvami, lanem, držákem sondy a podobně, ale na to je zatím čas. Dneska se jedeme více méně jen projet.

Zkoušíme různé nástrahy, točíme woblery, ale na dravce moc svítí sluníčko a je hezky. První kontakt s rybou má Honzík, a tak první ulovená ryba je pěkný okoun. Během půl hodinky máme oba ještě několik záběrů, ale jsou pěkně vydřené. Během dvou hodin máme několik okounků a Honzík se dočkal konečně záběru od štiky, která parádně skákala. Taky si jí pěkně vychutnal. Zkoušel jsem i marmyšku a dokázal přimět k záběru další dva okounky. Potom se hodinu nic nedělo, a tak jsme se rozhodli to zabalit. Na první projížďku to sice nebylo nic moc, ale v tomhle krásně slunečném počasí docela slušné. Hlavně že se osvědčila lodička. Zase nás posunuje o kousek dál, a zatím jsem jí zaparkoval do sklepa, než jí najdu důstojnější dok. A uvidíme, až ji „osedlám motorem“ a trošku z ní něco „vymačkám“.

Howk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..