Listopad a rychlé špičky

Je polovina listopadu venku proměnlivo až ošklivo,ale touha si ještě ulovit nějakou tu rybku je silnější než vše kolem. Ve snaze vyzkoušet nové krmení a přímo do tohoto období mi nezbývá, než se teple obléknout a hurá na to. Dnešní den nepatří zrovna k těm nesnesitelným,jsou tři stupně nad nulou slabý větřík,tak to docela jde. Vyrážím kolem oběda na mé oblíbené místo nedaleko domova,tak jsem tam do deseti minut. Nikdo nikde jen pár kačen na vodě a hejna holubů na stromech. Míchám hned dva vzorky najednou co kdyby náhodou. Vše připraveno, usedám na stoličku a nahazuji první krmení na rychlý start. Po dvou krmítkách vhozených do vody následuje ohýbák a prut skoro ve vodě. Nestačil jsem se ani rozkoukat. Po dalším náhozu jsem už ve střehu, následuje nepatrné ohnutí špičky ,sekám a první pěkný cejn na proutku.

Opět nahazuji a záběry na sebe nenechají dlouho čekat. Řekl bych že ryby berou lépe jak v létě. Nevím jestli je to tím krmením nebo že asi bude tuhá zima a ryby si plní pořádně svá bříška. To je mi ,ale v tuhle chvíli úplně jedno, hlavně že se něco děje a já se bavím krásnou rybačkou. Přichází další a další záběry a spousta krásných ryb všeho druhu.

Dnešní den se vydařil,asi po třech hodinách na čerstvém vzduchu a nachytaných tak přes padesát krásných rybek, od plotic přes cejny až po dvě menší parmy a další druhy odjíždím domu spokojený.

Cestou domů už se mi zase hlavou honí kam zase vyrazím při troše slušného počasí. Tak zase někdy se zážitky od vody.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..