Mikulášské rybaření.

Je pátého prosince, tedy všechny spojené věci k tomu patřící, čerti, Mikuláš, anděl atd. věci pekelné i nebeské. Při pohledu z okna to ale takovýmto věcem moc nenasvědčuje. Sníh nikde, nemrzne, bezvětří tak mi problesklo hlavou hurá k vodě. Jsem zabalen než by řekl švec a už frčím na mé oblíbené místo. Po pravdě řečeno v tuto roční dobu už jsem dlouho nerybařil, tak jsem sám zvědav jaké to bude.

Jsem na místě vynáším vše potřebné k lovu a  jenom jeden proutek bude stačit, nechám se překvapit. Krmení namícháno, tak šup s ním do vody.Pro začátek házím tak čtyři krmítka na přilákání ryb a pak už netrpělivě čekám na první záběr. Uplynulo tak deset minut a nic. Nikterak mi to ani nevadilo je teplo, svítí sluníčko, bezvětří, hladina jako zrcadlo, ta co si více přát. Přece jenom jsem, ale přijel si chytit nějakou tu šupinku, tak znovu házím čtyři krmítka a opět čekám.

Uplynula zase pěkná chvilka a pořád nic. Neváhám a míchám jiné krmení pro tuto roční dobu. Opět pár krmítek do stejného místa a čekání. Koukám a pozoruji špičku prutu, když  vtom jak ze snu nepatrné škubnutí, zpozorním s rukou na prutu čekám co bude dál a nic. Sotva dám ruku do klína špička se v mžiku ohnula, sekám a k mému překvapení slušnější rybka na prutu. Pomalu a opatrně zdolávám, to kvůli té desítce na konci montáže. Rybka se slušně přetahuje, ale po pár minutách končí v podběráku. Krásná naducaná plotice. Mám radost že nejsem bez rybka a dělám pár fotek a šup s ní do vody.

Nové krmení zafungovalo, tak nahazuji a čekání na záběr, už nejsou tak dlouhé. Přibližně každých pět minut tahám rybu. Nejsou extrémně velké, tak akorát. Bavím se a jsem rád že jsem vyrazil k vodě. Spokojeně si hovím v záři slunečních paprsků, snad ne posledních v tomto roce a chytám krásné rybky, co více si přát.

Čas utíká jako voda, sluníčko pomalu zapadá za horizont a začíná se ochlazovat. Ryby pořád slušně berou, ale dává se do mě zima, která mě pomalu vyhání od vody, proto balím. S dobrým pocitem krásně stráveného času a plný zážitků odjíždím k domovu. Tak zase někdy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..