Prosinec a rychlé špičky.

Je dvanáctého prosince a slibovaná předpověď počasí se trošku minula ve prospěch tichých bláznů. Venku trošku pofukuje a hlavně neprší, což ve mně vyvolává touhu si jít ještě zarybařit na mé oblíbené místo. Malé váhání a nedůvěra v počasí mě ještě zpomaluje a drží v teple domova, když kolem jedenácté odpoledne přestalo foukat a sem tam vykukuje sluníčko, neváhám a blesku rychle nakládám věci na rybaření do auta.

Před dvanáctou hodinou jsem na místě a míchám hned dvoje krmení, co kdyby náhodou. Proutek ve stojánku jen naplnit krmítko danou směsí a hurá na ně.

Nahazuji asi tak pětadvacet metrů na osvědčené místo kde je větší prohlubeň a ryby se zde často zdržují. Větřík něžně pofukuje a dělá na hladině nepříjemné vlnky ve kterých, se mi ztrácí jemná špička prutu. Přesto po malé chvilce zaznamenávám nepatrný záškub a po něm další. Nečekám a zasekávám zcela do prázdna, a červíci jsou fuč. Ryby jsou na místě, ale berou moc opatrně, tak jsem propásl ještě několik záběrů.

Kontroluji koncovou montáž a na konec zkracuji délku z padesáti ,tak na třicet centimetrů. Plním krmítko o opět nahazuji do stejného místa. Záběr přichází už po chvilce a ryba je na háčku, krásný jesen a po něm cejni tak okolo třiceti až pětatřicet centimetrů. Docela slušně se bavím ryby jsou najeté na krmném místě a já ani nevnímám ochlazující se počasí. Jsem v teple jen ruce mi trošku mrznou a čas neúprosně letí ,tak se pomalu chystám balit. Při pohledu na hodinky,které ukazují šestnáct hodin je opravdu čas vyrazit k domovu.

Ještě pár rybek a frčím domů. Tak zase někdy příště. Věřím že nám dá počasí ještě šanci a do konce roku vyrazíme k vodě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..