LETOŠNÍ PRVNÍ VYCHÁZKA

Prvního ledna to bylo o zdraví. Oproti poslední loňské vycházce, tedy včerejšku, se rapidně zhouplo počasí. Začal foukat velmi nepříjemný vichr, místama silně pršelo, ale hlavně tlak šel o hodně čárek dolů! A to samozřejmě mělo velmi značný vliv na braní ryb. Navíc jeden den začalo sněžit a druhý to zase hned roztálo, takže si užily i naše boty. Tadičně jsme museli navštívit naše čtyři toky, tedy Vltavu, Berounku, Botič a Rokytku a to jsme splnili.

Sice se nám podařilo na každém toku chytit rybu, ale byly to VYDŘENÉ ryby. Vzali jsem si s sebou plavačku, pikra a marmyškáč, ale všechny ryby jsme chytily na pikra a opravdu hodně jemné „šití“. Na Vltavě jsme udělali pár záběrů během půl hodinky, Berounka už tak snadná nebyla, ale nejvíce nás zklamala Rokytka, jako kdyby se tu prohnalo hejno kormoránů. Na našich tutových místečkách ani ťukanec, navíc hodně zapadlá voda a téměř průzračná, až se nakonec jeden tlouštík a jedna plotička podařila, ale po hodinové procházce a na místě, kde bychom normálně nikdy nechytali. Důležité bylo, že jsme ZAHÁJILI!

Museli jsem si ověřit, jestli to je všude stejné, a tak jsem popojeli na Labe. Půl hodiny krmení a najeli nám kapříci….Tak si myslím, že jsou ryby stáhnuté na zimovištích, tedy ve větších hloubkách a je to o hledání a trpělivosti.

PŘEJEME VŠECHNO NEJLEPŠÍ V ROCE 2019 A AŤ VÁM POŘÁDNĚ KOUŠOU!

JO+JOml

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..