Prosincové cejnobraní

Zdravím z příjemného prosincového dne. Datum ukazuje 27. prosince co by každý těžko hádal že se najde pár tichých bláznů a budou tento den trávit u vody. Nemusel jsem chodit daleko jen k prvnímu zrcadlu a příjemně se usmát. Hodit pár teplých věcí na sebe i přes to že teploměr ukazuje pět stupňů nad nulou, co kdyby přituhlo a přeci jenom se sedí u vody kde to trošku profukuje.

Krmení mám namíchané už z minula jenom trochu osvěžit čerstvým a je hotovo. Nakládám proutky , vše potřebné a důležité k rybačce a mizím k řece. Nejedu nikam daleko jen na mé oblíbené místečko na Labi, tak do deseti minut jsem na místě. Vybalím a rozhlížím se kolem jestli nejsem opravdu sám, ale ne. Tak pár set metrů pode mnou sedí pár rybářů a zkouší také štěstí.

Vzal jsem si zapomenutý pikřík od garbolina, ani nevím kdy jsem byl sním naposled u vody. Vše vypadá v pohodě ,až na pár metrů vlasce,který musím odmotat a  znovu vše navázat. Větřík pofukuje a každé protažení očka u prutu je trošku zdlouhavější. Nakonec vše zvládám a hurá na ně. První nahození a krmítko padá na předem zaklipované místo. Následuje ještě pár zakrmovacích hodů a pokládám proutek do vidliček. Pozorně sleduji špičku prutu s rukou připravenou na rukojeti a nic. Uběhlo asi deset minut a na druhém konci udice je mrtvo, proto přehazuji a opět netrpělivě čekám na první záběr. Dalších asi deset minut a opět nic. Půl hodina utekla a záběry nikde.

Neváhám a vrhám se na krmení,které trošku vylepšuji drobnými přísadami a opět nahazuji na stejné místo. Tentokrát se proutku moc nevěnuji a pozoruji cvrkot na protější cykloštráse, kde je opravdu rušno. Koutkem oka jsem zahlédl nepatrný pohyb na špičce prutu, tak zpozorním a v momentě záběr jako hrom. Zasekávám a první rybka se veze do podběráku. Krásný cejnek,tak 35centimetrů. Fotečka a šup s nim do vody. Po takovém malém zahřátí a pocitu že nejsem bezrybka opět nahazuji. Tentokrát už pozorně sleduji špičku.Neuběhli ani dvě minuty a další záběr, opět cejnek. Vylepšené krmení zafungovalo a záběry přicházejí tak do minuty. Rybí obsádka se nemění samí cejni tak 25až 40 centimetrů. V poslední půlhodince se spletla jedna pěkná podoustev. Čas utíká, jsem tu už tři hodinky a pomalu mě přepadá hlad a dává se do mě zima,tak pomalu balím. Dnešek se opravdu vydařil až na ten začátek,ale to tak asi bývá. Za ty tři hodinky rybaření jsem chytil 42cejnků a jednu podoustev,tak snad dobrý. Vyfoukaný a prochladlí, ale spokojený odjíždím k domovu. Tak rybaříci když počasí a zdraví dá ,tak zase někdy příště.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..