Letos jsem do poslední chvíle nevěděl, jestli mám vůbec šanci se jít podívat na ryby, protože jsme dělali v obchodě inventuru, ale nakonec to klaplo a tak jsem poslední den v roce měl šanci se jít rozloučit. Nijak jsem neřešil krmení, ani místo, prostě jsem naházel pár věcí do auta, našel si první místo u vody a chytal.

U vody bylo pěkně živo, však jak by ne, poslední den vláčky, celkem slušné počasí, a tak pár nadšenců, jako jsem já, si přijelo zaházet a využít poslední šanci ulovit si svého dravečka. Ale sluníčko, které prosvítilo vodu, jim moc šance nedávalo, a jak jsem tak koukal, neviděl jsem nikoho s rybou. Já to řešit nemusím, u nás se může chytat na třech revírech vláčka celoročně a tak pro mě není tak vzácná, a tak jsem zvolil klasický feeder. Tedy přesněji díky průzračné vodě, teplotě malinko nad nulou a jemným záběrům spíš jemný picker. A vyplatilo se.

Krmení jsem použil tmavé, senzasáckého černého cejna s troškou kukuřice „ttx“ a troškou anglické vločky, na háček jsem točil pařenou houstičku, kukuřici, červíky a pinky. Chvilku se nic nedělo, ale po půl hodince přesného krmení to začalo. Najely mě ryby a byl to koncert jako v létě, až jsem musel vyndat druhý prut, protože jsem zbytečně prošvihával záběry.

Napřed mi najeli kapříci, po nich plotice, ale pěkné bačkory, po nich se vystřídaly podoustve a nakonec cejni a skaláci a čím větší sousto jsem jim nabízel, tím dříve přišel záběr. Dvě hodinky jsem se bavil a protože svítilo sluníčko, vůbec to nevypadalo na poslední zimní den. Jenže všechno jednou končí, sluníčko zapadlo, silně se ochladilo, začal foukat nepřijemný ledový vichr a záběry byly tak nepatrné, že jsem trefoval každý desátý.

Navíc se setmělo a už nepomohlo ani to, že jsme maximálně zjemnil, zmenšil háček a vyzkoušel různé posilovače, prostě ryby přestaly kousat a byl čas jít k domovu a s rodinou oslavit rozlučku se starým rokem a přivítat se s novým.

Byl to poslední parádní den u vody a já doufám, že příští rok bude minimáně stejný, samozřejmě to hned zítra půjdu vyzkoušet.

PŘEJI VŠEM ŠTASTNÝ NOVÝ ROK!

JO

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..