Pomalu končí druhý letošní týden a já se vypravil znovu na Labe. Vybral jsem si vodu kousek od Prahy s úmyslem si pořádně zachytat, což se mi parádně povedlo.

Chtěl jsem vyzkoušet dva druhy krmení, červené a černé. Šlape mi tu Sensas a tak volím úmyslně jedno slané a jedno sladké, a opravdu na každé reagovaly jiné druhy ryb. Obě jsem postavil na klasické „tétéyksce“, půl pytlíku jsem rozmočil do jednoho kyblíku, druhou půlku do druhého kýble. Vzniklou kaši jsem vmíchal do černého krmení, použil jsem půl pytlíku černý sensas feeder a půl pytlíku slaného černého cejna, druhé krmení byl červený kapr, trošku sladké melásky a voda z konzervy kukuřice. Na háček mám na zkoušení barvené červíky, kukuřici, pařenou houstičku a hnoječky. Chytám své dva oblíbené pikříky a protože Labe je malinko větší, teče více vody, zřejmě sněhovka, nechytám zbytečně daleko, ale tak na dvanácti metrech a tady mi stačí třicítka krmelec. Na jednom proutku mám šestku Momoi šňůrku a dole desítku fluokarbon, na druhém klacíku mám šestnáctku vlásek a dole dvanáctku fluokarbon.

Zhruba půl hodinky trvalo, než jsem se dočkal prvního záběru, a to schválně krmím tak po dvou minutách sice na každém prutu jiné krmení, ale hážu je od sebe asi šest metrů, ale do „lajny“. První ryby byl tlouštík a vzal jednu kukuřici s červným červíkem na červené krmení. Za ním přišla plotička na tři červíky a třetí ryba byl cejnek, všichni na červené krmení. Zkouším tedy častěji krmit s černým krmením a dočkal jsem se záběru od podoustve, a pak najelo hejno, všechny na červíky. Nahazuji častěji a záběry mám na oba pruty, pocitově zřejmě na červené krmení jdou větší ryby. Po hodince chytání přišel první kapřík a to jsem zkoušel dát dvě kukuřice s jedním červíkem, za ním přišel druhý a třetí a zase se vrátily podoustve.

Na to, že je druhý týden v lednu, se tedy náramně bavím a ryby berou jako na jaře. Počasí je velmi slušné, sice občas foukne studený větřík, ale teploměr ukazuje pět stupínků nad nulou. Začínám pomalu nestíhat dva pruty a proto na druhý napichuji velké sousto, dvě až tři kukuřice, čímž mi přichází záběr místo do tří minut tak za deset, ale jsou to větší ryby. Dávám tedy tento prut jako spodní, abych si je při zdolávání nesmotal.

 

Díky dvěma druhům krmení se mi podařilo stáhnout velmi pestrou rybí obsádku a tak po kapřících se do foťáku podívali cejnci, plotičky, podoustvičky, perlínci, tlouštíci, jesínci a skaláčci, což je 8 DRUHŮ!!! ryb a na leden docela slušný výkon. Ani záběry nebyly klasické lednové lehonké přiťuknutí, ale kolikrát i poctivé hokejky. Ty ryby snad ani netuší, že by mělo mrznou, být všude bílo a nikde žádný rybář (opravdu jsem široko daleko byl jediný blázen u vody).

Na leden jsem chytal od rána od osmi do tmy, což je nějak kolem půl šesté a nepamatuji si, kdy bych tak dlouho v lednu u vody vydržel. Ale když to pořád bralo, ryby jsem sice nepočítal, ale přes padesát to bylo kolem poledne….Doma jsem to sice schytal, že jsem supr magor, a že budu nemocný a všechny nakazím, a tak podobně, ale ten zážitek mi nikdo nevezme…..

Tak zase zítra….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..