Plavaná – Leden 2019 a malé toky

Plavaná – Leden 2019 a malé toky.

Je poslední lednový týden, neskutečně se oteplilo a ryby berou jako na jaře. Bohužel jsem byl na několika místech na svém oblíbeném Labíčku, ale plovoucí kry mi dělají záběry ať na plavačku, nebo feeder, tak jsem musel vzít za vděk potůčkama. Zvolil jsem tu nejlehčí možnou výbavu, mačovku s dvanáctkou kmenem, gramové brčko, do kapsy pár broků, háčků, náhradní splávek a návazcový vlásek, do batůžku na záda podběrák, ručník, svačinu a holinky, protože bahno kolem vody roztálo a přijít domů s „pětikilovými“ botami se mi zrovna nechtělo.

Mám v úmyslu nechat ráno auto kousek od autobusové stanice, kudy zrovna jeden takový krásný čůrek teče a jít proti proudu, a večer, až mě to přestane bavit, sednout na MHD, které mě hodí zpátky k autu. A taky jsem to tak udělal.

Počasí bylo pro ryby přímo ideální, sice v noci bylo ještě malinko pod nulou, ale přes den se teplota vyhoupla pár čárek nad nulu, bylo zataženo, občas fouknul studený větřík, takže nic, co by mě odradilo. Hupsnul jsem do holinek a vyrazil. Chvilku mi trvalo, než jsem správně vyvážil splávek a přišel na to, jak to „tahat“ a pak už jsem se jen bavil. Skoro v každé tůňce byla nějaká plotička, tlouštík, červenka nebo proudníček, jen jsem musel dole zjemnit v té čisté vodě na devítku vlásek. Měl jsem s sebou barvené červíky, hnojní žížalky, houstičku a různě jsem to kombinoval.

Občas jsem zapomněl, že mám dole devítku a bohužel přišel o pár pěkných tlouštíků, dokonce o jednoho kapříka, ale zřejmě se nechtěly se mnou fotit. Místama byla tak mělko, že bych tu žádnou rybu nepředpokládal, ale i tady se dalo zachytat, a zase naopak, kde jsem ryby předpokládal, tam nebyly. Nebo spíš nechtěly, co jsem jim nabízel. K večeru se trošku rozfoukalo, zatáhlo a ochladilo, a byl jsem moc rád, že jsem si vzal kulíška.

Kolem čtvrt na pět se začalo stmívat a já už špatně viděl na splávek, tak ještě poslední dva tlouštíky a začal jsem pomalu balit. Proutek byl sbalený jedna dvě, ale bahno z holinek mi dalo sakra zabrat, musel jsem zalést do vody s pískem, abych mohl mezi lidi.

Na to, že je leden, zima, to byl parádní den strávený na rybách a jsem moc rád, že se tu pořád rybám daří. Tak zase příště.

JO

3 thoughts on “Plavaná – Leden 2019 a malé toky

  1. Jiřino, jako dycky paráda. Jen by mě zajímalo, když si pořád na rybách, kdy chodíš do práce?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..