Perlín Ostrobřichý neboli červenopeřice.

Využil jsem pár hodin volna a vyrazil na Labe. Neměl jsem čas nic připravovat, a tak beru své dva oblíbené pikříky, s krmením se taky moc nepářu, pytlík grosky míchám s pytlíkem river black, trošku červíků, trošku hnojek, trošku bonduelky, pár peletek a hotovo. Na jednom klacíku zkouším na podvaz peletky, abych vyselektoval záběry od menších ryb, a na druhém točím klasiku, barvené červíky, hnojky a kukuřici. Labe trošku letí, a tak chytám na nějakých dvanácti metrech, kousek za první hranou. Na začátek zakrmuji asi osm větších košíčků, a měním ho za menší. Začínám klasikou, dva bílé a jeden červený a sotva jsem srovnal vlasec, hokejka a první ryba se jde fotit. Nádherná červenka a je zrovna ve svatebním. Její překrásné červené ploutvičky ve sluníčku parádně září, moc hezká ryba. Znovu nahazuji a neuplynula ani jedna minuta a je tu druhá, jako přes kopírák. Zřejmě jsem trefil projíždějící hejno, a tak se s nimi chvilku bavím, ale jde jedna za druhou.

Na druhém proutku zkouším dávat podvazem peletku, a opravdu si na záběr musím počkat delší dobu, ale k mému překvapení to jsou opět červenky. Sakra to tu nejsou jiné ryby?

Hodinu se bavím s červenkama, ale o jinou rybu jsem ani nezavadil. Musím něco změnit. Začínám s velikostí sousta na háčku, zkouším na šestnáctku háček namáčknout co nejvíce červíků, ale ani tudy nevede cestička. Zase červenka, jen o trošku větší. Do dvou minut je záběr a další se jde fotit. Tak jinak, musím sáhnout do kouzelného kufříku a vyzkoušet trošku chemie. První posilovač, který mi padnul do ruky, dvě kapky do krmítka, jedna na červíky a ejhle, konečně první jiná ryba, sice plotice, ale hezká. Za ní druhá, potom tlouštík, a zase červenka. Zřejmě jsem trefil nějaké hejno, které mi sedlo do krmení a zachutnalo mu. Tak mám ještě možnost překrmit, a tak posílám krmelec o deset metrů dál, ale ani to není to pravé ořechové. Dvě minuty a další červenka. Sakra, co se děje?

Zřejmě dneska mají červenky svůj den. Na krmení sedí celé hejno a jinou rybu tam prostě nepustí. Ještě zkouším na druhém prutu házet úplně mimo krmení, a sice čekám na záběr o pět minut déle, ale další ryba je zase červenopeřice.

Poslední pokus, do krmení přidávám sladký posilovač na cejny, ale výsledek je jeden skaláček, a jeden malý cejnek, a zase červenky, jedna za druhou. Takže dneska je prostě jejich den. Víc to neřeším a bavím se červenkama, občas jsou to nádherné mateční kousky…

Měl jsem možnost vyzkoušet na háčku všechno, co jsem s sebou měl. Barvené červíky, žížalky, kukuřici, pařenou houstičku, dokonce i různé peletky, sladké i masové, ale až na pár plotiček, tlouštíků a perlínků, to zase byli červenopeřice. Tak jsem to přestal řešit. Prostě chytám, co bere a neřeším to. Vždyť červenky jsou krásná ryba…

Pomalu to balím a odjíždím velmi spokojen, zachytal jsem si, vyčistil si hlavu a udělal i pár moc hezkých fotek.

Tak zase příště

PERUN!

JO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..