Seriál – Jak se míchávalo krmení MVDE – „RETRO“

S MARCELEM na kaprech

Po natočení našeho pilotního dílu o míchání krmení Belgické značky MVDE ( Marcel Van Den Eynde ) jsme dostali nápad. Pojedeme někam nahoru na Labe směr Ústí – Děčín -Hřensko, tedy někam, kde je předpoklad, že v řece budeme chytat převážně bílou rybu, cejny, plotice, podoustve, ostroretky, jeseny nebo parmy, a vybereme si místo, kde by MOHLI případně být i kapříci, a pokusíme se je hrubým kaprovým krmením stáhnout a odchytat.

Cožpak hezky se to řekne, ale doladit to, a dotáhnout do konce už tak snadné nebylo. Bylo proti nám počasí a když se konečně umoudřilo, tak jsme strašně dlouho projížděli podle Labe a hledali místo, kde by to mohlo klapnout. Teda tolik bivakujících kaprařů jsem už dlouho neviděl. Nakonec jsme si vytipovali dvě místečka a na jedno vsadili. Trošku nám dělá ještě starost hluk vlaků, protože po obou stranách Labe je hlavní koridor do Německa a na trati je slušný provoz. Bohužel ten rachot je v kameře rušivý element, a tak jsme se trefovali do „chvilkového ticha“.

(Video bylo upraveno i pro neslyšící a obsahuje titulky)

Vzpoměl jsem si, jak jsme někdy před „tisíci“ lety, ještě když jsem chytával ligu plavanou, míchali krmení na plachtě a panečku jak to fungovalo, a tak jsme se rozhodli namíchat krmení podobným způsobem (můj trenér Jarda Chrudimský by měl velkou radost). Protože jsme si zvolili chytat kapry, míchám tedy hrubé kaprové krmení. Chytat budu klasickým feederem, mám s sebou barvené červíky, trošku žížal, pár chytacích peletek a nezbytnou bonduelku, a uvidíme, co jim bude šmakovat. S montáží si hlavu vůbec nelámu, klasická průběžka na pětatřicítce fluokarbonu, krmelec padesátka a dole začínám třináctkou vláskem, protože je Labe sakra čisté.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..