Je pondělí, všichni jsou v práci (skoro všichni), a tak jsme si řekli s Jettym, že popojedeme někam kousek od Prahy na řeku Vltavu dotočit nějaké detaily do dalšího videa.

Natáčení v týdnu má jednu nespornou výhodu, nikde nikdo a tak moc neřešíme volbu místa. Prostě jedeme podél řeky a když se nám místo líbí, sedáme. Samozřejmě máme s sebou naše klacíky, a v mezipauze si to nenecháme ujít. S krmením si hlavu nelámeme, smícháme turbo s jedním cejnem, hlínou a hotovo. Každý máme půl litru barvených červíků, trošku hnojek a bonduelku.

Jako první zastávka bereme dvě místa hned zkraje u silnice, auto za zadkem (naše krámy, kamery…kdo by se s tím chtěl tahat), a půl hodinky dotáčíme detaily, dali jsme to na „první dobrou“, a tak si jdeme trošku zachytat. Vltava tu slušně letí, osmdesátka krmelec je akorát, jenže zřejmě nahoře něco upouštějí, protože dvě minuty a vlasce včetně nástrah jsou obalené sajrajtem. Jetšě se chvilku trápíme a krmíme ryby, ale každý jsme měli jeden záběr, od plotiček.

Balíme tedy a jedeme proti vodě dál. Našli jsme si druhé místo, ale tady zase naproti sekají trávu, řežou dříví a já nevím co všechno, tak opět balíme a jedeme úplně nahoru.

Ku podivu na to, že je pondělí, tu sedí asi pět rybářů (že by něco nasadili?) a tak sedáme pod ně na volná místa. Přezbrojujeme na „Pikry“ s dvacítkou krmelcem a tady to je jiná káva. Dvě – tři minutky a ryba. Nejlépe jim asi chutná červík s kouskem žížalky, nebo jedna pinka s kuklou. Slušně se bavíme a závodíme mezi sebou, kdo vyndá více druhů ryb. Jetty tahá kapříky, cejny, skaláky a já tlouště, podoustve, lína, a siveny.

Parádně se bavíme a najednou záběry ustávají a voda nám doslova před očima mizí. Nevím, co s ní dělají, ale po další hodině „paběrkování“ pomalu balíme s tím, že oproti našemu příjezdu chybí skoro 70 cm vody! To je jasné, že se ryby začaly stahovat někam na koryto.

Škoda, ale i tak jsme si velmi pěkně zachytali, vždyť jsme spolu chytili 13 druhů ryb – cejna, skaláka, plotici, karase, kapra, lína, ježdíka, podoustev, červenopeřici, tlouště, jesena, sivena a ouklej!!!

Tak zase někdy PERUN!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..