Zahájeno! Přívlač si můžu odškrtnout.

Bohužel letošní svátek všech vláčkařů, šestnáctý červen,  jsem strávil v práci, ale vynahradil jsem si to jen o pár dní později.

Předpokládal jsem, že uprostřed týdne budou všichni v práci, a tak jsem vyrazil na několik vytipovaných míst na Berounce. Vláčkaři sice byli v práci, za celý den jsem potkal jen dva, ale všude bylo strašně moc koupajících se, hlavně maminky s dětmi….

Některá místa jsem tedy raději vynechal, ale stejně to byla paráda. Nepředpokládal jsem, že hned první den kromě candáta chytím všechny ostatní dravé ryby! Měl jsem na prutě i životního sumce, bohužel moje šestikilová šňůra Momoi byla proti, i když prvních deset minut statečně bojovala. Škoda, přijde příště. Překvapilo mě, že jsem na jednom místě chytil několik štiček, k tomu bolena, okouna, tlouště i parmu!

Postavil jsem to hlavně na woblerech a docela se mi i podařilo po několika hodech trefovat se rybám do chuti. Jasně, vláčí se teprve pár dní a ryby ještě nejsou tak popíchané, ale stejně jsem byl nadmíru spokojen. Řeka je strašně moc čistá a tak se mi zase parádně osvědčil půlmetrový kousek fluokarbonu, bez něj bych asi tolik záběrů neudělal.

Moje bilance na první letošní vycházku je přímo neskutečná, i když to nebylo o žádných trofejích, ale o adrenalinu a parádním odreagování.  Několik štiček, okounků, tlouštíků, bolínci, sumečci, jako třešnička na dortíku i pár parmiček, dvě podoustve, ostroretka, cejnek a slušný kámen.

Tak zase příště

PERUN!!!

One thought on “Zahájeno! Přívlač”

  1. Jiřino, ty si nezmar…Každopádně nevím, kde na to bereš čas a energii, ale velká gratulace!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..