Příroda si s námi pohrává, aby byly v červnu neskutečné „tropy“, že se v poledne na sluníčku nedá ani dýchat, a na druhé straně republiky přívalové deště, sakra to mě vůbec nebaví. Na můj vkus to trvá nějak moc dlouho.

Bydlím na „Jižňáku“ a mám to všude k vodě „dvěstě“ kousek….A tak jsme jedno velmi brzké ráno naházeli věci do auta a vyjeli směr sever na Labíčko. Naším úmyslem je zjistit, jestli už papají naše kamarádky parmy. Podle toho i stavíme krmení, lepíme litr červíků, a sedáme si přibližně na místo, kde jsme je v minulosti chytaly.

Labe tu letí přibližně na osmdesátku krmelec, a to je dobře. Kdyby voda netekla, parmy by nekousaly. Zakrmujeme, a klipujeme si nějakých třiatřicet metrů, tedy tak nějak jsem našel hranu. Do krmení jsme přidali zhruba 20% těžké lepivé hlíny, aby nám neuplavalo. Deset minut a nestačili jsme si rozbalit druhý prut. Ryba. Napřed nám najely překrásné bačkory. Po nich pár cejnů a první kapr. Zhruba dvě minuty po náhozu záběr, další kapr. A zase kapr. Nějak jim naše parmová krmení zachutnalo a tak si sedli do krmení. Kapr. Kapr a zase kapr. Chytáme na jeden proutek a taháme kapříka za kapříkem. Co se to s tím Labíčkem stalo?

Zkouším posilovat sýrovým posilovačem, dávám patnáct červů na háček, nebo hrášek s kukuřicí, ale pořád jen kapři.

Kolem nás sedí pár rybářů, ale kapry netahají. Neviděl jsem, že by tahaly vůbec nějaké ryby. Ale ani nekrmí, prostě čekají na náhodný záběr. Jindy bych byl velmi spokojen, vždyť jsme vyndali z vody snad padesát kapříků, ale dneska jsem smutnej. Žádná parma. Nacpali jsme do sebe tradiční bagetku z benzínky a balíme.

Tak snad příště.

PERUN!!!!

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..