Jednou jsem takle po práci volal Jettymu, kam že to o víkendu pojedeme, ale nedočkal jsem se uspokojivé odpovědi. Neboj, připrav si všechno, jedeme točit a bude to překvápko, uvidíš. Nic víc, nic míň. Ale to netušil, co pro mě znamená překvápko. Jelikož nevím, jestli jedeme na řeku nebo stojku, musím mít tudíž s sebou od každého kousek, a to znamená mít pruty na oboje, mít krmení na oboje, mít splávky na oboje, lehká i těžká krmítka…..Zkrátka dvojnásobek krámů. A to se nebavím o ostatních potřebných věcech.

V šest ráno je Jetty u mě dole před barákem, nakládáme všechny moje krámy a vyjíždíme z Prahy po Hradecké dálnici. Pořád mi ještě nechtěl prozradit, co je vlastně cíl naší cesty, ale v duši jsem byl naprosto klidný, protože na Labe jsme byl parádně připraven i s novými krmelci od devadesátky po stočtyřicítku. Když jsme opouštěli Hradec a jeli dál směr hranice, kousek za Hradcem je vesnička Holohlavy. Bylo to jasné. Tady má kamarád Karel Dunas svoji líheň na salmo, tedy spíš na pstroužky, siveny, ale hlavně na několi druhů jeseterů, kromě toho, že zde prodává i ostatní ryby nejenom ke kunzumaci, ale i do zahradních rybníčků, bazénků a jezírek. ( https://www.rybarstvi-holohlavy.cz/o-nas-a16). Má tu spoustu druhů KOI karásků i kapříků….

Karel nás už čekal, přivítal nás, rád jsem ho zase viděl, a já si zase po dlouhé době mohl sáhnout na několik druhů „krokodýlů“, tedy jeseterů. Proháněly se tu i pěkné, víc jak metrové kousky, a mě to nedalo, abych si na pár jedinců nesáhl. Držel jsem v ruce jak jesetera malého, velkého, sibiřského, ruského, hvězdicového, tak dokonce i vizu! Byla to paráda, krásné ryby. Potom nás Karel provedl svoji líhní, a viděli jsme pstruhy i siveny, a venku strašnou spoustu různě barevných karásků a kapříků. Všude bylo vidět, že Karel udělal opravdu spoustu práce, a že má ryby rád, protože všechno dělá od srdce.

Tady si do svého rybníčka vybere opravdu každý. Prošli jsme celý areál, Jetty si natočil „trošičku“ materiálu o krokouších a hodili jsme řeč o celém projektu. Ani se nám nechtělo odejít, ale museli jsme. Poděkovali jsme Karlovi a jeho paní za pohostinství, rozloučili se a jeli kousek dál na Labe na ryby.

Bylo to velmi zajímavé a pokud nevíte, co s časem, určitě doporučuji si udělat do Holohlav výlet. Ať už pro rybu na talíř, do jezírka, nebo jen tak pro radost.

PERUN!

JO

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..