FEEDER

Konečně se mi podařilo se utrhnout od práce a všech povinností,

a vyrazil jsem na Berounku. Bohužel náš čtvrtý, nejmladší kolega v práci, si vybral na svoji maturitu nejméně vhodný čas, a tak se musíme točit ve třech, takže jsem v srpnu místo u vody stále v obchodě.

 

Nic nevymýšlím, jedu prostě na místo, kde bych mohl díky vedru, málo vody a teplému počasí předpokládat ryby, a že je přede mnou maximálně šedesát centimetrů vody mě vůběc nevadí. Ryby potřebují kromě potravy i kyslík a ten v těch proudech prostě je.

Krmení nijak neřeším, tady funguje klasická Sensaska, tedy grosí plotice, míchám jí s feederovým spice, tedy kořením, troškou melásky, troškou projímadla, troškou hlíny a troškou pv1, abych to dobře slepil a vše rozmíchávám s ttx. Mám vyskoušeno, že tohle krmení v proudech parádně šlape, a proto ho nijak neměním. Chytám na barvené červíky a na vylepšenou jsem si vzal svoji oblíbenou kukuřici a pár peletek, ale tomu moc šance nedávám.

 

Stačil jsem vyndat jeden proutek, a sotva jsem nahodil, do minuty přišel záběr. A byla to paráda, protože tu přede mnou bylo naskládáno snad všechna sorta ryb a rybiček, a tolik rybích druhů jsem už dlouho na jednom místě nezachytal. Kdo by to řekl, že jsou vedle sebe plotice, cejni, skaláci, proudníci, tloušti, podoustve, ostroretky, kapři, karásci, parmy, sumci, úhoři, oukleje, amuři.Prostě se tu sešla skoro celá rybí obsádka, a to některé kousky byly opravdu exeplární.

Chytám dole šestnáctku vlásek od Tubertiniho erre, háček serie 26 velikost 12, kam cpu zhruba osm až deset červíků, a to se větším rybám velmi líbí. Používám proutek s céčkovou akcí a tak spodní vlásek drží, a jelikož to přede mnou opravdu frčí, že padesátka krmelec sotva drží na místě, díky tomu se mi ryby nevyřezávají, ani se neuráží o krmítko, a ten vlásek vydrží opravdu nesmysl. Kukuřice rybám moc nechutná, navíc se dlouho čeká na záběr a tak raději cpu na háček červů, co se jich vejde.

Berounka žije, přede mnou jsem hodil trošku krmení, abych si vyzkoušel, jak šlape a okamžitě je obsypáno mrakem potěru. Navíc se všude přede mnou ukazují ryby, prostě jsem asi ve správný čas na správném místě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..