První letošní den a naše kroky nemůžou vést jinam, než se jít přivítat s rybami a pustit si tu první letošní.

 

A jak řekli, tak udělali. Kubíka jsme raději tentokrát nechali v pelechu, protože se večer díval na ohňostroj a tak bude asi dlouho vyspávat. Bereme zase plavačku, tentokrát jsem napařil kousek houstičky, vzali jsme i hnojku, červíka a trošku rýže na vyzkoušení. Nevalíme nikam daleko, bereme zavděk prvním čůrkem a paráda, trefujeme se rybičkám do chutě. Je strašně málo vody, a ta je navíc křišťálově čistá, chvilku nám trvá, než nalézáme trošku hlubší tůňku, kde jsou ryby.

Je tu velmi pestrá rybí obsádka, chvilku taháme plotičky, potom zase tlouštíky, karáska, kapříka. Prostě se parádně bavíme. Dneska asi nejvíce rybám chutná pařená houstička, ale opravdu velmi malé soustíčko, jinak se záběr nedá pořádně trefit. Splávek se trošku pozastaví, potom se pomalu potopí a i když počítám před zásekem do tří, většinou rybu netrefuji. Nejspíš ji neprosekneme díky velkému soustu, tak jsme přišli na to, že musíme opravdu hodně zmenšit.

Většinou z tůňky vyndáme tři – čtyři ryby a už musíme jinam, protože je rozplašeno. Dneska vodu navíc prosvěcuje sluníčko, takže jsme ještě více zjemnili, máme dole šestku „fluouš“, dvacítku červený háček a posunuli jsme víc dolů kopírovací mikrobroček, a tím jsou záběry „čítankovější“. Naproti tomu musíme podebírat díky „jemnému šití“ každou rybu. Prošli jsme několik „tutových“ míst a bohužel ne všude jsou ryby.

Poctivě jsme prošli oba pražské čůrky a jsme spokojeni. Dneska naprosto vybouchli červíci, ani ťukanec, naopak překvapila hnoječka, ale to už tak bývá, že každý den funguje něco jiného. U vody jsme nepotkali ani živáčka, zřejmě všichni vyspávají včerejší „opičku“, alespoň jsme se nikde s nikým netlačili.

Parádní zachytačka, tak to vypadá na velmi dobrý rok. Tak ať vám to taky kouše! PERUN!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..