Táta chystá v krámě inventuru a já si jedu letos poprvé jen tak zaházet.

 

Ale stejně by se mnou nemohl, protože mu doktor zakázal mouchu díky zablokovaným zádům do konce roku. Když jsem mu volal, že jedu na ryby, musel jsem mu slíbit, že mu pošlu alespoň dvacet fotek, a tak jsem se hodně snažil. Ale určitě mu to brzo vynahradím…

Našel jsem si jednu překrásnou vodu, ale sakra těžkou a strašně dlouho mi trvalo, než jsem přišel na to, co jim chutná. Mám s sebou čtyřkového Scotta, dole dvanáctku fluouše, vzduch píše minus dva stupínky, voda sakra ledová, ale všude jsou kolem mě ryby. Hodně daleko hážu,  a točím jednu mouchu za druhou, zatím nic moc, ale však to přijde. Stahuji hodně pomalu, opatrně a rána a první potočák se jde fotit. Používám háčky bez protihrotu, a tak naštelovat mrskajícího se potoka do foťáku dá trošku fušku, ale daří se. Kdyby se tady chytal čtyřboj, to by bylo nul…..

Mezitím se mi velmi dobře daří trefit se do tlouštíků a plotiček, které bych tu vůbec v té ledové vodě nečekal, ale bavím se. V každé tůňce je schovaná nějaká rybička a díky velmi čisté vodě se musím hodně snažit. Zmenšil jsem mušky na opravdu mikro mušky a vyplatilo se. To je přesně to, co se rybám líbí, i když díky zeleným trávám a malé vodě musím hodně často čistit nabalené mouchy trávou. Chvilku mi trvá, přijít na tu správnou techniku vodění, ale docela se daří. Chytám a bavím se.

Jeden čas se sluníčko schovalo za mraky a to byl ten správný moment na potočáky. Každý druhý hod byl jeden tečkovaný krasavec, který luxusně skákal. Ty ryby jsou opravdu nádherné a žádné okousané ocásky, prostě parádička. užívám si a baví mě to. To bude táta koukat…

Pomalu se začíná stmívat a ten den utekl, že jsem to ani nestačil sledovat. Jsem docela slušně zmrzlej a hladovej jak Německo, a tak mi žaludek velí domů. Ještě jedna rybička a balím. Než jsem došel zpátky k autu, sundal ze sebe prsačky a sbalil si cajk, už byla pomalu tma, ale jedu domů šťastnej jak štěně. Taťka bude koukat, vezu mu těch slíbenejch dvacet fotek.

Tak čus, zase někdy

JOml

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..