Dneska jsme se zaměřili na jednu z nejkrásnějších rybolovných technik, a to je plavaná. Tím by měl každý začínat, protože kdo se naučí se splávkem, ostatní už přijde samo.

Každý malý prcek by měl vzít do ruky bič a tahat jednu rybu za druhou. Pokud má u sebe taťku, bráchu, strejdu, nebo dědu, který ví, o čem to je, pak má vyhráno. Jednak chytá ryby, jednak ho to baví a hlavně se dá chytat plavačka téměř všude. A ani k tomu není moc věcí potřeba. Začátečníkovi stačí bič, vlasec, splávek, bročky, háček a červíci nebo kousek houstičky. Časem přijde na řadu krmení, začnou se tahat větší ryby, takže i podběrák, ale hlavně se stačí naučit navázat háček, a opatrně zacházet s rybou. A máte vyhráno.

Je to léty ověřeno, pokud děti tahají ryby, baví je to, pokud ne, nudí se. Právě proto bych určitě s naší drobotinou nezačínal bivakem a s několika denním čekáním na jedno pípnutí od velkého kapra. Sice to má taky svoje kouzlo, ale vysvětlujte to dětem.

Průběh letošní zimy je divný, vypadá to spíš na podzim, než na zimu a tak si poslední tři děti dodělají zkoušky a konečně se vypravíme k vodě. V únoru nás čeká výlet do Vodňan, potom výstava For Fishing a dál uvidíme….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..