Parádní lipani

Letošní průběh zimy je snad nejpodivnější, jaký jsem zažil. Všichni chodí někam na ryby a tak mě napadlo, že si chytnu nějakou pěknou rybu, třeba lipana. Hezky se to říká, ale není to tak snadné…. Táta má bohužel službu a tak budu muset sám…

Obvolávám pár kamarádů, jak to kde vypadá a jestli by se někomu nechtělo, ale jako na potvoru nikdo nemůže. Nevadí, pojedu sám. Jen jsem ještě zkouknul počasí, a nemůžu tomu uvěřit, má být hodně nad nulou, snad kolem deseti stupínků! No ale protože jsem si vybral lipana a tudíž jízdu někam hodně daleko do hor, nevěřím nějakým předpovědím a raději si beru klasickou zimní výbavu. Pár mušek jsem si navázal a dál se uvidí. Ráno to nijak nehrotím, nechávám si zhruba dvě hodinky na cestu, ještě se stavuji na benzínce pro klasické kafíčko se sušenkou a kolem půl osmé jsem na místě. Přivítala mě sakra zvednutá řeka, ale ještě chytatelná a tak na nic nečekám a jdu si zaházet.

Hodinku se snažím, točím mouchy, hledám tu správnou a ani ťukanec. Pomalu začínám litovat, že jsem jel sám tak daleko, ale nevzdávám to. A bum, vyplatilo se. První krasavec se jde fotit, i když se mu moc nechce. A za ním další tři, i když ještě miminka, ale konečně jsem přišel na mouchu, která jim v té zvednuté přikalené vodě dělá dobře.

Prošel jsem zhruba tři kilometrový úsek a velmi slušně si zachytal, dva krasavci z kategorie velmi pěkných se asi fotit nechtěli, protože mi oba spadli a několik dalších mi vyskočilo z ruky při focení, ale i tak jich pár pěkně zapózovalo. Prožil jsem parádní den na rybách, nikde ani živáčka, vyčistil si hlavu, a splnil jsem si, pro co jsem přišel a to pro fotku lipana.

Díky, řeko a zase příště AHOJ!!

JOml

One thought on “Pestrobarevný den”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..