Zase mě zbylo trošku času a tak jsem dostal nápad,

a pojedu na Berounku vyzkoušet nový „klacík“ a zároveň zjistím, zda už náhodou nepřijely ostroretky ke svému každoročnímu rituálu. Podle poletujících a pářicích se jepic bych řekl, že už to možná nastane, i když je voda stále studená a v noci je malinko nad nulou.

Namíchal jsem černého slaného cejna, přidal trošku vařených krup, konopí a samozřejmě minimálně 30% hlíny. Stavím to na litru bílých červů, které jsem parádně vyčistil, odmastil a do krmítka je lepím. Našel jsem si velmi proudné místo, kde je maximálně metr vody a předpokládám, že díky krmení a uvolňujícím se červům projíždějící ryby zastavím. Od rána sice svítí sluníčko, ale já jsem na břehu ve stínu, kde je pěkná kosa, takže sedím skoro celý den v mikině a holinkách.

První dvě hodiny jsem naprosto bez záběru, i když do vody padlo sakra krmení a skoro půl litru červů, a tak už vymýšlím, že vytáhnu druhý prut a najdu si ještě jedno krmné místo. Sotva jsem však sáhl na pouzdro, abych vyndal druhý klacík, parádní hokejka a já přicházím o svoji první rybu, jako by ty potvůrky měly periskop. Že by? Rychle přehazuji a soustředím se. Dvě minuty na to druhá hokejka, kterou ovšem stíhám a zasekávám první ostrou na pět bílých a dva červené červíky. Ostroretka mi nedává nic zadarmo a tak si vychutnávám parádní akci mého nového klacíku od přítele „Tubertiniho“. TBR LAKE FEEDER maká, naviják krásně cvrká a já si to parádně užívám. Fotka a jde zpátky do vody. Během další čtvrt hodinky jsem chytil ještě dvě ostroretky a potom jako když utne. Odjely. Nebo spíš projely kolem, ale v malém hejnu.

Je to jasné, jsem tu ještě moc brzy. Zkouším i různé posilovače od koření, až po sýr, ale nic. Během další hodiny jsem měl ještě tři záběry, ale od skaláků, a ostré se už neukázaly. Jak vylezlo sluníčko a prosvítilo vodu, v polarizačních brýlích vidím dno skoro přes celou řeku, ale naprosto bez života. Ještě mě napadlo obarvit krmení červenou barvou, to na Berounce hodně funguje, ale ryby už přede mnou prostě nejsou. Trápím se ještě další hodinu, ale nakonec to vzdávám a balím.

Tak zase příště.

PERUN!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..