Vlasec nebo šňůra?

Využil jsem krásného slunečného dne a vyrazil na chvilku k vodě.

Zaparkovat u Vltavy v Praze, aby vás neodtáhli, nedostal jste pokutu, nebo vůbec najít místo je nadlidský výkon, a tak jsem už dávno vymyslel, že autem popojedu někam k metru a to mě přiveze skoro až k vodě. Má to jednu velikou výhodu, a to, že s sebou netahám tuny zbytečných krámů, ale vždycky si vyselektuji, co zrovna budu potřebovat. Batůžek na záda, dva klacíky, podběrákovou tyč, trojnožku a hotovo.

Namíchal jsem klasiku na Vltavu, slaného černého cejna, půl černého turba, trošku ttx, trošku melásky, a trošku anglické vločky. S sebou mám na zkoušení kromě barvených červů i malé peletky, kukuřici a pařený rohlíček. Jedním klacíkem zkouším vlasec, druhým šňůrku, a uvidíme.

Voda letí tak na čtyřicítku krmelec, dole zkouším dvanáctku fluorine a osmnáctku háček. Jeden prut klipuji a krmím si jedno místo, druhým zkouším různá místa. Hned třetím náhozem přišla krásná plotice z krmeného místa, za ní druhá a cejnek. Vše na čtyři barvené červíky. Šňůra nic. Deset minut a opět serie tří ryb z krmeného místa, šest nula pro vlasec. Navíc po vodě plave strašná vrstva pylu z topolů, který se nabaluje na šňůru a ucpává očka. Sedm nula pro vlasec. Divné, mám dole vše naprosto totožné, stejný metrový návazec, stejný fluokarbon, stejný háček. Jediný rozdíl je šňůra/vlasec. Abych byl opravdu objektivní, klipuji i prut se šňůrou a konečně první ryba na šňůru, plotice.

Jenže mezitím se mi opět ucpala očka, a já málem zlomil při náhozu špičku. Další záběr, krásný lopaťák a zdolávání se šňůrou je docela slušný adrenalin. Třetí ryba na šňůru a dost, takto ne. Mám ji opět obalenou od pylu a tak raději tento prut balím. Dneska to šňůra prohrála na plné čáře. Naštěstí pyl vlasci tolik nevadí a tak se bavím dál. Asi po dvou hodinách jako když střelí, přestaly záběry. Musel jsem odklipovat a našel jsem ryby metr za krmením. Zřejmě jsou ryby přežrané pylů a krmení jim prostě vadí. Normálně v závodech bych okamžitě přešel na hlínu se živou….

Došlo mi krmení a tak byl čas k pomalému návratu. Parádně jsem si zachytal, sluníčko svítilo, prostě další krásný den…

Tak PERUN příště

JO

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..