Brzy ráno jsem se nechal vyhodit u řeky Berounky,

vzal jsem si jen nejnutnější věci na vláčku –  na sebe prsačky, podběrák, proutek se šňůrkou, vestu, a do batohu pár woblírků, na záda trošku pití a měl jsem v úmyslu projít pár kiláčků řekou směrem ku Praze a trošku načechrat ploutvičky místním dravcům. Honza si jen párkrát nahodil a musel jet hlídat ty své dva „cvikíře“, aby mu „nezvlčili“. Hlídající babička totiž musela zrovna dneska do práce.

Od rána pralo sluníčko a předpověď byla pro mě zrovna nelichotivá :vedro, vedro, vedro…Ale co se dá dělat…Budu se snažit držet se co nejvíce břehu, kde stromy hážou stín na vodu.

Úmyslně jsem s sebou vzal jen woblery a snažil jsem se vyzkoušet, který jim zrovna padne do oka. Honzovi hned ráno na několik hodů šlukla woblírka napřed ostroretka a hned za ní podoustvička, ale to se občas stane a tak mě to zatím nijak nepřekvapilo, protože jsem ráno asi na pátý hod chytil malou kudličku, ale nechtěla se potvora fotit. Kdybych tušil, že kromě jednoho bolena to bude jediný dravec, kterého se podařilo chytit, jinak dalších asi pětadvacet ryb bylo všechno možné od kapra, cejna, jesena, podoustve, ostroretky, proudníka, tlouště, perlína, karase a hlavně parmy…Asi se to dneska opravdu zbláznilo, protože všechny ryby měly poctivě woblera v hubě a to i ten kapr!!! Že by se tu všechny ryby krmily rybičkama?

 

V poledne bylo takové vedro, že jsem musel na chvilku do stínu a přitom jsem pozoroval vodu a všiml si, že je všude miliony potěru, takže by to mělo logické vysvětlení. Ryby se prostě na nějaký čas přeorientovaly na žraní rybiček a přitom sezobly i moje woblírky. Ten záběr díky šňůře se nedal neseknout a byl to docela rachot, hlavně s tím kapříkem jsem si musel popoběhnout…

Vláčím půl života, ale abych za jednu vycházku ( i když vlastně od rána do večera) nachytal na woblery tolik různých nedravých druhů ryb, to se mi ještě nestalo, ale všechno je jednou poprvé. Parádní adrenalin, zvláště když vláčím velmi jemným klacíkem, šňůrka nula nula šest Momoi a velmi citlivá brzdička navijáku. Když jsem se doma hodně pozdě nasypal do vany, měl jsem pak co dělat, abych z ní zase vylezl….ZÁDA!!! Ale kdo vláčí, mi naprosto rozumí.

Tak PERUN!

JO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..