Tak mě zase po dlouhé době kamarádi Martin a Vašek vytáhli na pstruhovku.

Vláčet se tam smí jen do konce srpna a tak že máme nejvyšší čas…A zrovna se to docela hodilo, protože jsem si koupil dvě nové mašinky od Ryobi, „obul“ jsem je do jemné šňůrky a jel je tedy jako vyzkoušet. Ještě jsem musel „přezout“ pár woblírků a plandavek do jednoháčků bez protihrotu a mohli jsme vyrazit.

Protože jsou u nás totálně rozkopané dálnice, raději jsme si přivstali, abychom se k té vodě vůbec dostali, a tak hodně brzo ráno nakládám kluky a vyrážíme. U vody jsme kolem půl sedmé a než jsme se nasoukali do prsaček a zalezli do vody, ryby akorát začaly snídat. Všude kolem sbíraly a dělaly si z nás prču. Chvilku to trvalo, než jsme na to přišli, ale během hodinky se pár tečkovaných přišlo vyfotit.

Martin se tu perfektně vyznal, protože nás naváděl na ta nejlepší TOP místečka a tak už bylo jen na nás, abychom záběry proměňovali, což se nám i dařilo. Podařilo se nám chytit i pár velmi pěkných teček, ale moc se jim nechtělo, potvorám, se fotit. Dokonce nám několik opravdu parádních jedinců po tanečku „na ocase“předvedlo dvojitého odpíchnutého „Ridbergra“, ale fotit se jim nechtělo a udělalo pá pá….Tady jsem ocenil perfektní brzdičku na Ryobi navijáku, která parádně stíhala, a eliminovala mi padání ryb.

Kolem poledne vylezlo sluníčko a tak nás „oslunilo“, že jsme museli dát chvilku pauzu na sváču, přesto, že voda byla sakra ledová.

Prošli sakra pořádný kousek vody a vyzkoušeli všechny možné nástrahy a najednou tu byl večer a museli jsme pomalu balit. Každý z nás přišel na nějakou barvu, která mu fungovala, velmi pěkně jsme si zachytali a vyčistili si parádně hlavy. Řeka se nám předvedla ve své krásné podobě, a nebýt těch všudepřítomných řas a trávy, bylo by to stoprocentní.

Tak díky řeko, zase za rok. PERUN!!

JO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..