S vláčákem na chvilku na Berounce

Každá volná chvilka se dá využít na rybách a mě najednou odpadlo naplánované jednání s bankou.

Tedy spíš po minulých zkušenostech jsem si na to nechal volný den (banální výměna propadlé karty) a  k mému překvapení, světe div se, jsem šel za dvě minuty na řadu a za deset minut bylo hotovo. Jasná volba. Popadl jsem vláčák, krabičku s woblerama, prsačky a hurá k vodě. Volám Honzíkovi, jestli mu to vyjde, aby za mnou přijel, a beru mu pro sichr klacík a prsačky. K vodě jedu jak to jde nejrychleji, ale na mém oblíbeném místě vidím tři další kolegy s vláčákama, jednoho muškaře a jednoho plavačkáře. Nevadí, jedu o kilometr níž a tady nikdo. Posílám Honzíkovi GPS souřadnice, kde jsem a zalézám do řeky.

Na můj vkus málo vody, řeka skoro neteče, a je čistá, skoro průhledná. Namotávám si tedy pár metrů fluorokarbonu. Nezkouším, rovnou dávám svého oblíbeného Illex „čubíka“ a třetím hodem opět potvrzuje, že je opravdu TOP. Trefuji krásnou parmičku a vychutnávám si souboj jemného „cajku“ proti královně řeky. Rychlá fotka a opatrně jí pouštím do jejího království. Po dalších několika hodech zdolávám bolínka, dva tlouštíky a další „děda“ bolen mi narovnává trojháček. Škoda, ten byl opravdu parádní. Chvilku mi trvá, než se mi podařilo z jiného woblera z kroužku sundat trojháček a vyměnit ho za poškozený. Jako by ten trojháček něco změnil, nemám další záběry. Mám v úmyslu se přemístit, když volá Honzík, že je u mého auta a tak se vracím, abych mu dal jeho broďáky a proutek.

Procházíme druhou stranu řeky, kde jsou samé trávy a mezi nimi jsou všude schované ryby. Mobil to moc nebere, ale dal jsem před objektiv polarizační brýle a podařilo se mi pár ryb vyfotit. Doslova a do písmene skoro šlapeme v rybách, které vůbec nevidíme a z ničeho nic vypálí zpoza trávy. Jasné je, že na každý hod máme obalené woblery zeleným sajrajtem a tak musíme změnit nástrahy za povrchovky. Občas se nám podaří chytit nějakého tlouštíka, ale spíš pořád sundáváme z háčků tu zelenou srágoru.

Přesouváme se tedy hodně níž po proudu a tady opět nasazuji svého oblíbence a ten boduje. Štička, bolínek, další parmička, tlouštíci. Prostě paráda. Po další půlhodince se řeka trošku stáčí a vytváří nádherné proudy a tak chci vyzkoušet cikády Spinmad. Nádherně šlapou, chytil jsem tlouštíka a dokonce úhoře za tlamu! Ten parchant se vůbec nechtěl fotit a tak jsou všechny fotky rozmazané, ale je to MAZEC! Had na cikádu….

Už mě začínají bolet záda, ale rybám to je úplně fuk, protože jsou stále při chuti. Zkouším točit několik dalších woblerů, ale nevím, proč to dělám, protože ryby tahá jen můj favorit.

V tom fofru jsem si nechal pití v autě a tak to pomalu balíme a vracíme se vodou zpátky. Podařilo se nám velmi slušně zachytat a parádně se pobavit, a o tom to všechno je.

Tak zase někdy. PERUN!

JO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..