V tom hrozném bláznovství kolem korona „srágory“ jsem se potřeboval někam zašít,

vyčistit si hlavu a odreagovat se od těch negativních zpráv a celého toho „kovid kolotoče“. Domluvil jsem se se Zdendou, jedním ze tří spoluvlastníků rybníka, že si můžu jet zachytat na jejich nádherný rybníček NOHAVICE kousek od Plzně, kde jste v přírodě úplně mimo celý svět jen s kámoškama rybama. V téhle vodě se prohánějí kapříci všech velikostí, a klidně se dá lapit i obr patnáct plus, ale žijí tu i jiné ryby, například amuři, jeseteři, cejni a štičky. Samozřejmě tu platí pravilo chyť a pusť, což mě naprosto vyhovuje a kaprařina je na relax to pravé ořechové.

Rande jsem měl v sedm na rybníku s kámošem Tomášem, který to sem má co by kamenem dohodil, a je tu skoro jako doma. Sedáme si na jedničku hned u výpusti a počasí vypadá, že se umoudří. Zatím se honí mraky, je deset stupňů a slušně fouká od západu. V naprosté pohodičce stavíme stojany, připravujeme si kaprové podložky a pořádné podběráky a vymýšlíme vhodné montáže.

Ze všech mých kaprových výprav mám už svoje „osvědčené“ a tak čtyřicítka fluorokarbon s osmičkou ASHIMA 420 háčkem je moje tutovka, protože mi z toho nikdy nespadla ryba. S koulema už jsem taky přestal blbnout( doba, kdy jsem vozil desítky příchutí všech možných značek a zkoušel a zkoušel je naštěstí pryč)a mám svoje nejoblíbenější. Mezi TOP patří smradlavá masovka GANGSTER G2 krab/ančovička/asa, CCMOORE pacific tuna, sladké SPICEMAN pikantní švestka a jatýrka s kořením PROBIOTIC red one. Jelikož už je říjen, volím raději kuličky menších velikostí, průměr čtrnáct nebo deset. Osvědčilo se mi dát vedle sebe například dvě čtrnáctky nebo desítky, daleko dříve přijde záběr než na jednu dvacítku, nebo půlky kuliček spolu kombinovat.

Ani s krmnou kampaní to na na několika hodinovou vycházku nepřeháním. Na začátek střílím do vody pytlík dvacítek červených halibutích peletek spolu s půl pytlíkem kuliček a do PVA punčošky přidávám asi deset kuliček stejné příchutě, kdy ještě polovinu půlím, aby se rychleji uvolnili aromata a kulička lákala kapříka k ochutnání.

Tomášovi do krmeného fleku najeli „krokodílci“ a tak se chvilku bavil jejich zdoláváním. Mě zase najeli menší dorostenci a při focení si byli podobní jako vejce vejci, asi to byla „větší“ vánoční rodinka. Točil jsem všechny příchutě a na všechny čtyři jsem udělal záběr, tak to dneska nebylo o příchuti, ale spíš o hladu. Jako by ryby tušily, že je jeden z posledních hezkých dnů a tak se musí pořádně „nacpat“. Naštěstí se hodina od hodiny kapříci zvětšovali, tak jsme se parádně bavili, že jsme ani nestačili sledovat čas, jak to letí.

Kolem poledne se vyjasnilo, sice pořád foukal vítr, ale vykouklo sluníčko a docela se i oteplilo. Rybám to bylo úplně jedno, tahali jsme rybu za rybou.

Ale čas letěl, ochladilo se a pomalu jsme museli začít balit. Byla to paráda, zachytali jsme neuvěřitelné kvantum ryb, kluci to mají parádně zarybněné, hezké zdravé ryby, za to moc dík.

Domů jsem přijel už za tmy, ale zato naprosto v pohodě a s čistou hlavou. Každému doporučuji…

Tak zase příště

PERUN!

JO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..