PARMA – královna řeky

Velmi citelně se ochladilo, čistí se voda, bohužel díky výlovům a velmi silnému dešti jsou na mnohých řekách až trojnásobné průtoky,

 

 

a tak zbývá každý den sledovat předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu a porovnávat to na různých portálech. A nebo čekat, až vám zavolá kamarád, že už…jako v mém případě se ozval Míra, že už prostě jdou. To vám je pak úplně jedno, co kdo předpovídá. Během pár minut jsme se domluvili.

Nenechávám nic náhodě a beru si svoje oblíbené parmové krmení, večer namáčím trošku TTX a z mrazáku vyndavám vyčištěné červíky. Ráno jsem v sedm u vody, Míra mi už drží místo…Hodnej, ale je pracovní den a nikdo nikde…Než jsem protáhl vlasec a navázal montáž, míchám s rozmočenou TTX tmavé sýrové krmení, trošku hlíny, klidně do krmení sypu mrtvé červíky, protože jsou z mrazáku a nechávám krmení „dozrát“. Míra je věrný klasice, červený kapr, trošku kořeněných peletek a protože sedíme deset metrů od sebe, domlouváme se, že já budu na vodě o pár metrů dál, než Míra, abychom si nezastavily ryby. Na začátku prokrmuji asi deseti krmelci a začínám dole s čtrnáctkou a pěti červíky.

Během první hodiny má Míra osm parem a já to samé v kaprech! Bohužel jsem nevěděl, že se zřejmě zarybňovalo a dosypalo hodně „násaďáků“. Kapříci mi sedli zřejmě díky TTX do krmení a nepustí ke korýtku parmičky...Sice chytám, ale nepřijel jsem tahat kapříky. Co teď? Jak je dostat z krmení? Zkouším namáčet červíky do různých dipů a esencí, do krmítka kapu ty největší „smarady“, co u sebe momentálně mám, ale kapr, kapr a zase kapr. Napadlo mě navázat druhý prut a na něj podvazem dvě malé kořeněné peletky, hážu úmyslně úplně mimo krmení a hurá, první parmička se jde fotit!!!Za ní druhá, třetí, čtvrtá.Je to dobré, mise splněna. Jen nadále krmím stále stejné místo, aby náhodou nenapadlo kapříky přejet, ale úspěšně je držím na místě. Dosypávám do krmení ještě trošku hlíny, tentokrát bez živé a najednou pomalu záběry od kaprů ustávají.

Hlína zřejmě kaprům moc nechutná. Konečně. První parmička chycená v krmeném místě na „bago“ červů a je to krasavice. Najednou jsou dva pruty moc, nestíhám, při zdolávání prošvihávám záběr na druhém prutě a tak zase prut s peletkama balím. Přestal jsem do krmení sypat červíky, stříhám je nůžkama a dávám „kaši“ z červů do krmelce a to mají parmičky moc rády! Vynikající posilovač. Moji kapříci popojeli k Mírovi a tak se zase s kaprama baví Míra.

Je podzim, klasické podzimní počasí, ale není zase taková zima. Občas foukne větřík, jen se nějak zrychlil průtok a tak přezbrojuji na šedesátku krmelec, který akorát sedí. Bohužel občas někam krmítko zapadne a tak odevzdávám daň vodě, prostě trhám a znovu navazuji.

Nějak rychle to dneska uteklo, za hodinu bude tma, ale rybám to je úplně jedno. Koušou. Jen se strašně zjemnil záběr, jako by si to ryby řekly. Musel jsem zjemnit a prodloužit fous, mám dole fluoš dvanáctku, čtrnáctku červený háček a jen čtyři červíky, a musím se soustředit na záběr. I ten kapřík to bere opatrně, parmička si s tím dokonce minutu hraje a ochutnává a záběr je sotva půl centimetrový. Ale zase o to hezčí je potom souboj.Balíme skoro za tmy a loučíme se s řekou. Nádherný den s královnama.

DÍKY!!!

Tak zase příště!

JO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..