A letos do třetice s feederem

Po plavačce a mouše jsme se vrhli na náš oblíbený feeder.

 

Sice je pravda, že už to nebylo tak jednoduché, museli jsme si navíc namíchat krmení,  vzít si feederová krmítka, návazce, dobře prostudovat všechny průtoky. Také hlavně teploty našich řek a vybrat nějaké lepší zimní místečko. Ale na to, že je dneska vlastě teprve pátého ledna, a drtivá většina všech rybářů ještě ani nestihla odevzdat povolenku a koupit si novou, tam máme slušně odchytáno. A konečně na feeder je šance i na nějakou pěknou větší rybu.

Jasně to vyhrálo Labe a tak jsme u vody za necelou hodinku. Počasí nám tentokrát moc nepřálo, je půl stupínku nad nulou, sice nezamrzají očka feederu, ale trošku nám mrznou ruce, hlavně jak se fotíme s rybami. Ale co naděláme, to už k tomu prostě patří.

Kromě klasických červíků a pařené houstičky jsme si tentokrát vzali i oblíbenou kukuřici, přece jenom sázíme na trošku větší ryby. Já si zvolil Tubertini TBR Lake a Honzík „angličana“ Free Spirit a oba jsme udělali dobře, protože nám oba tyto klacíky sedí. Je to prostě paráda zdolávat ryby s něčím, co vám na první dobrou sedí v ruce.

Občas malinko sprchlo,

začal foukat ledový vítr, ale rybám to bylo úplný šumáček. Naše nástrahy jim velice šmakovaly, a tak jsme tahaly rybu za rybou, jako by ani nebyl leden. Cejni, skaláci, tlouštíci, plotice, jeseni, dokonce i červenopeřice a ani jsme nemuseli hodně krmit. Stačil jeden pytlík slaného černého cejna s troškou TTX, troškou anglické vločky a troškou zmražených červíků a pane jak jim šmakovalo!

Dneska byla TOP nástraha kukuřice,

protože na červíky jsme chytali spíš menší rybičky, houska moc dlouho na háčku nevydržela, žížala byla dneska úplný propadák a tak bonduelka prostě vyhrála. A dokonce to kolikrát byly takové hokejky, jaké nejsou ani v létě. Já byl věrný svému průběžnému páteru a Honzík chytal obrácené garde, a oběma to parádně fungovalo, jen to chtělo delší fous a odvážil jsem se do té čisté vody dát čtrnáctku flourine s Tubertini červeným dvojkou háčkem velikost dvanáct, což je akorát na zrnko kukuřice, a parádně to fumgovalo.

Den utekl jako voda a bohužel už musíme jít zítra oba do práce, tak i přes naprosto zmrzlé ruce si to oba užíváme „plnými doušky“ a moc se nám domů nechce.

Ale všechno jednou končí, už se oba klepeme jako osiky, tak chtě nechtě balíme. Ještě každý poslední rybu a hurá do teplíčka…

Děkujeme, vodo, byla to opravdová paráda. Další nádherný den strávený na rybách.

Tak zase někdy, PERUN!

JO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..