Se splávkem na pražském Botiči

Oproti včerejšku se dneska o čtyři stupně oteplilo, místama hodně roztál sníh a tak chodit po břehu je hodně o „hubu“, protože to sakra klouže.

 

 

Dvakrát jsem sebou fláknul, poprvé to ještě „zachránilo“ koleno, ale podruhé ve snaze neublížit prutu jsem šel tvrdě na prdel, pardon, tedy na „kostrč“…Au au, ale klacíku se nic nestalo.

Včera to bylo na Rokytce hodně o tlouštíkovi, dneska zase spíš plotičky, ale rozhodně je tu víc vody a ryby jsou v těch nejhlubších tůňkách. Včera kralovala hnoječka, dneska nekompromisně pařený rohlíček lehounce pokápnutý anýzem, což mi opět potvrzuje, že ne každý den je stejný.  Díky velmi klouzavému povrchu se nedokážu dostat přesně tam, kam bych chtěl a tak se o ta nejlepší místečka bohužel připravuji, ale i tak je tento potůček stále slušně obsazen. Řekl bych, že dneska to je o mnohem menších rybách, možná to je i díky jednomu vyplašenému kormoránovi, který se najednou z ničeho nic přede mnou ukázal. PARCHANT. 

Jak to trošku povolilo, voda se přikalila a malinko se i zvedl průtok, a tak jsem musel i malinko „přitvrdit“ na splávku, abych mohl lépe vodit a pracovat s udičkou. Zkouším i dávat větší soustíčka, ale nepozoruji, že by to nějak mělo vliv na záběry. Buď tam ta ryba je a nebo ani ťukanec.

Jsem moc rád, že jsem se dostal do ryb a parádně jsem se pobavil. Cožpak kalhoty se vyperou, ale uvidíme, co řekne moje „paní“ těm „pětikilovým“ botám od bahna…

V několika hlubších tůňkách , kde jsem čekal větší rybu, jsem neměl ani ťukanec, že by se stihl postarat tak hnusnej černej pták?

Zase další den s kámoškama rybama, prostě paráda. Zítra mám v plánu Labíčko, uvidíme, co s ním udělá ta obleva.

Tak zase někdy

PERUN

JO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..