Když na Berounce v květnu sněží

Počasí jak na houpačce a tak jsem byl docela v šoku,

 

když nám po ránu pralo sluníčko na teploměr a docela vysoko ukázalo teplotu. Nečekal jsem na nic, naházel věci do auta a vyrazil na nejbližší vodu, na Berounku. Doprava zrovna dneska trošičku kolabovala, že před tunelem byla několika kilometrová kolona, ale to mě zrovna netrápilo. Našel jsem si jedno volné místo kousek od auta, namíchal krmení, vsadil jsem na karásky a tak říznul karasio citrusovým aroma, s troškou anglické vločky a černé hlíny. Zakrmil jsem a za chvilku mě najela ryba. Začalo to podoustvičkama a cejnkama a tak jsem celkem předpokládal, že si velmi slušně zachytám a pobavím se.

A taky jo, během hodinky jsem se docela slušně dostal do tempíčka, druhý prut nemělo naprosto cenu vybalovat, protože do dvou – tří minut přišel záběr. Mezi podoustvičkama se občas dostala i plotička, ouklejka, cejnek nebo skaláček, a tak jsem plnil foťák pomalu různýma rybama. Tu a tam i docela slušný cejnek, takže jsem čekal, že to bude paráda. Sluníčko velmi nezvykle pralo, že jsem seděl jen v tričku, krmení parádně šlapalo, no co více si přát.

Nejednou z ničeho nic fouknul větřík, ale pořádně. A začaly se dít věci. Ze všech okolních stromů padaly květy a vypadalo to, jako když sněží. Během pár minut bylo všude bílo, bohužel i na hladině a to byl teda pořádný MAZEC! Samozřejmě se okamžitě obalil vlasec, což dělalo strašně dobře feederové špičce a já musel několikrát vlasec doslova otrhat. A bylo po idilce.

Ještě jsem si sáhl na pár ryb a konečná. Špičku jsem sice zachránil, ale prvních dvacet metrů vlasce musím vyhodit. A tak to hezky začínalo. Ale co, i tohle k rybařině patří.

Tak zase zítra.

PERUN

JO

One thought on “Když na Berounce v květnu sněží

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..