Kropenatí krasavci

Při hledání nových a zajímavých míst jsem si prohlédl a

projel jsem toho opravdu hodně, ale na jedné nádherně zarostlé tůňce mě zaujalo zvláštní kropenaté vybarvení skoro u většiny ryb. Navíc se občas nedalo přesně určit, co to je vlastně za druh ryby, protože jsou mezi sebou křížené, a tak jsem si fotil moc hezké originály, které se jen tak někde nevidí. A někteří jedinci získali díky těm tečkám parádní „fasádu“.

Zajímavé bylo, že to neměly všechny ryby, ale jen zhruba polovina. Je mi jasné, že je to nějaký parazit, ale jak jsem četl v různých odborných knížkách, rybám to nijak neublíží. Jen jim to přidalo na kráse, protože někteří jedinci to měli skoro po celém těle a dokonale jim to slušelo.

Nakrmil jsem si jeden proutek doslova pod nohama na brčko, protože hned od břehu byla hloubka skoro dva metry, a jeden feederový proutek jsem poslal do napadaných stromů na proti, ale ryby byly na obou krmených místech a tak jsem je chytal na oba pruty skoro stejně. Zkoušel jsem pařenou houstičku, kukuřičku, barvené červíky, žížalky, a jejich vzájemnou kombinaci, ale chutnalo jim všechno. Asi nejvíce červíci, protože záběr přišel do tří minut, ale větší ryby chtěly zase kombinaci nástrah.

Dvakrát jsem měl na prutě větší rybu, ale byla nad sílu mojí čtrnáctky a neudržel jsem jí, aby mě nezajela do protějších popadaných stromů. Zřejmě větší kapřík nebo amurek.

Dokázal jsem se bavit skoro celý den, až mi došlo krmení, a bylo to znát na záběrech. Posledních pár náhozů bylo jen s prázdným krmítkem, a musel jsem na záběr čekat delší čas. Naopak na spláveček stačilo přihodit jen trošku červíků, a záběr byl téměř po náhozu, i když od menších rybiček.

Čas běžel jako splašený, já se parádně bavil a zase jsem si prodloužil život o jeden den.

Tak zas příště

PERUN!

JO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..