Konečně se nám podařilo udělat si čas na návštěvu překrásných jižních toků.

 

Domluvili jsme termín a čekali, až bude ten správný průtok a Vltava broditelná. K naší smůle nahoře několikrát zapršelo a tak jsme vzali zavděk tím, co bylo. Sice skoro dvojnásobný průtok, ale nějak to dopadne. Naházeli jsme naše klacíky do Madony a vyrazili směr Vyšší Brod.

Martin mě hned zasvětil do klasického rituálu – návštěvu místní cukrárny – pekárny a nakoupil jejich dobrůtky, obzváště štrůdlíky s tvarohem byla opravdová lahůdka. Nacpali jsme bříška a hupsli do broďáků. Náš plán byl za celý den projít všechna místa, které Martin zná jako svoje boty a pokusit se o trofejní rybu. Ta se podařila Vaškovi hned na prvním úseku, parádní potočák, ale nasazená ryba. Nám s Martinem nebylo souzeno, oba jsme měli rybu na prutech, ale spadla. Bohužel průtok byl pořád skoro dvojnásobný, než by měl být a tak se nedalo brodit, takže některá tutová místa jsme jen museli minout. Jedinou radost z větší vody měli vodáci, kterých tu už bylo „na husto“.

Postupovali jsme pořád dolů po proudu a když jsme prochytali úsek, sedli do auta a popojeli o další kousek níž. Dařilo se nám celkem slušně si zachytat, většinou malé potočáky, duháky, nebo siveny. Martin s Vaškem předvedli, že tu znají každý kousek vody, protože přesně věděli, co použít za nástrahu a taky se jim dařilo. Já musel dlouho zkoušet, než se mi podařilo se trefit do barvy.

Je to nádherný kus vody s překrásnou přírodou, škoda, že se nedalo zalést do vody a brodit. Museli jsme hledat pomalejší vodu, ale bylo to těžké v tom proudu najít ryby a patřičně odpovídající plandu nebo woblera, který to zvládnul. Zkoušeli jsme a točili nástrahy, až se občas i zadařilo.

Čas letěl jako bláznivý a pomalu se blížila osmá hodina, tedy konec rybolovu. Každý jsme dali ještě tři poslední hody a vrátili se k autu. Než jsme ze sebe shodili prsačky, převlékli se a uklidili všechny naše krámy, bylo půl deváté a nás čekala cesta do Prahy. Naštěstí vše proběhlo v pohodě.

Zase jsme si prodloužili o jeden den život. Krásná voda, parádní den s kamarádama, v překrásné přírodě, škoda, že je tak daleko, ale určitě ne naposledy…

PERUN

JO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..