Feederové montáže 5

Feederové montáže 5 – PEVNÁ MONTÁŽ

Jednoduchý páter ze smyčky.

 

Feederové montáže 5 - PEVNÁ MONTÁŽ_1
na delší konec navážeme karabinku a kratší smyčku
Feederové montáže 5 - PEVNÁ MONTÁŽ_2
hotová montáž

Tato montáž je jedna z nejjednodušších, i když to na první pohled tak nevypadá.

Její velká výhoda spočívá v jednoduchosti a prakticky potřebujeme jen jeden obratlíček s karabinkou na uchycení krmítek, abychom mohli měnit velikosti a gramáže podle potřeby, a návazec s připraveným navázaným háčkem. Vlastní montáž navazujeme na našem kmenovém vlasci. Funguje velmi dobře jak na řekách, tak na vodách stojatých.

Délky obou konců feederové montáže si můžeme regulovat podle potřeby.

Což velmi oceníme při chytání na velmi zarostlém dně, kdy nám krmítko zapadne například mezi rostliny, mech, nános bahna,usazeniny a podobně. Ale háček s napíchutou nástrahou je nade dnem. Taktéž tuto montáž oceníme při cíleném lovu plotic, perlínů, jesenů a podobných ryb, které se zdržují nade dnem.

Jednoduchý páter ze smyčky.

Úmyslně jsem použil tmavo hnědý vlasec s průměrem 0,25mm a návazcový vlasec 0,16 červený, aby to bylo dobře vidět proti bílé podložce. Udělat smyčku na vlasci, kterým protáhneme asi 12x konec není vůbec žádný problém. Trošku začátečníkům asi nepůjde rozdělit smyčku na půlku, ale z toho se nestřílí. Jestli jedna bude čtyři omoty a druhá osm, čas a trošku praxe to určitě vylepší. Doporučuji před vlastním dotažením uzlíků „na fest“ navlhčit vlasec, aby se „nespálil“.

Postup :

 

 

 

 

 

2 thoughts on “Feederové montáže 5

  1. Konečně jsem pochopil, co je to páter. Hezky nafoceno a jasně a stručně popsáno, díky tomu jsem to navázal napoprvé. Děkuji, vyzkouším.
    Libor68

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..