II. neoficiální mistrovství ČR 2003 – foto

 

II. neoficiální mistrovství ČR 2003 – foto

Závody mistrovství ČR ve feederu LRU – Praha 4

25. říjen 2003

 

II. Neoficiální mistrovství ČR v LRU – feeder se konalo 25. října 2003 na pravém břehu revíru Vltava 4 ( nad jezem v Klecánkách ). Sjeli se sem závodníci z Karlových Varů, Brna, Olomouce, krátce řečeno – z celé republiky. Tato soutěž byla pro všechny zúčastněné opravdovým feederovým svátkem. Garant a hlavní pořadatel závodu Jiří Horký měl již cennou zkušenost z loňského mistrovství, takže po organizační stránce byl závod naprosto v pořádku. Ve funkci rozhodčího jsem měl možnost být přímo v centru dění a pokusím se Vám tedy přiblížit samotný průběh závodu. Závodili buď jednotlivci nebo se mohli soutěžící sloučit do dvoučlenných teamů. Z celkového počtu 69 závodníků tak učinilo 60 osob, tudíž teamů se zúčastnilo rovných 30. Nejmladším účastníkem byl Ondřej Novotný ( nar. 1990, MO Benešov ), jako jediná žena na startovní listině figurovala Radana Srbová ( MO Žižkov ).

Zápis a losování míst probíhaly od 5:30 do 6:30. Každý si vylosoval startovní číslo pro první kolo závodu a na kolo druhé mu bylo automaticky přiděleno kalkulací číslo druhé (posun o 35 míst, aby všichni měli možnost vyzkoušet si obě poloviny závodního úseku). Rtuť teploměru se pohybovala okolo -3°C. Svatý Petr se tedy rozhodl nejen otestovat rybářské dovednosti soutěžících, ale i jejich otužilost a odolnost. Jak již bylo řečeno, závod byl dvoukolový a první kolo započalo po důkladné přípravě úderem osmé hodiny. Mistrovství se samozřejmě zúčastnil i náš Amateur Feeder Team Vydra. Kluci bojovali až do samotinkého konce kola, leč úspěchu se dočkal pouze Myšák (lovící téměř uprostřed úseku), který zdolal na žížalu asi 1,5 kilového kapříka. Ve spodní části se lovily převážně plotice, cejni a ježdíci, v horní polovině pak závodníci zdolali několik kaprů.  Nejúčinnější nástrahou se pro obě kola ukázali barevní červi na krátkou vzdálenost. Celé první kolo strávila naše čtveřice rozhodčích dokumentací. Bylo třeba sepsat teamy, zkontrolovat dodržování propozic a RŘ jednotlivými závodníky a zařídit spoustu dalších úkonů nutných k organizaci závodu. Jelikož jsem jako sudí již absolvoval feederové závody ( Pohár AFTV konaný v dubnu na řece Berounce ), kde mne to opravdu bavilo, tak jsem se rozhodl dělat rozhodčího znovu. Myšák se Standou na mne dokonce pokřikoval „pane hlavní!“.  Po skončení prvního kola nastalo vážení. Měli jsme 2 váhy, takže tato epizoda proběhla poměrně rychle a snadno. Soutěžící byli za svou výdrž odměněni sluníčkem, které vykouklo asi na dvě hodinky a rozpálilo prokřehlé závodníky na další kolo. Během hodinové přípravy se jich většina usadila u místního kiosku, kde si dávali do trumpety grog.

2. závod započal ve 12:30 a naši rybáři se tak mohli těšit na další 3 hodiny zápolení s vodním živlem, s očekáváním kýženého úspěchu v podobě úlovků. Rozhodčí se rozeběhli po celém závodním úseku a opět svědomitě sledovali počínání jednotlivých závodníků. Při této příležitosti jsem měl konečně trochu času, a tak jsem uvedl do provozu svůj digitální fotoaparát a začal pořizovat snímky jednotlivých závodníků, úlovků a okolního prostředí.  Fotografie naleznete na internetové adrese www.sweb.cz/AFTV .

Druhé kolo bylo na množství chycených rab poněkud chudší. Když se to vezme kolem a kolem, závod konaný v tuto roční dobu  nemůže být na úlovky bohatý stejně jako soutěž pořádaná v květnu – to dá přece rozum. Bohužel ani členové AFTV se nijak neprosadili. Jak prohlásila většina účastníků: „Spousta ryb byla náhoďáků“.  I špičkoví závodníci s krmením za několik tisíc korun měli výrazné problémy prosadit se za těchto podmínek. V 15:30 hod. závod skončil, přišlo opět vážení a následná příprava k vyhodnocení.

Nadešel vrchol celého mistrovství 2003 – vyhlášení vítězů. Ceny předával jeden z našich nejlepších závodníků a mistr v plavané Viktor Pavelka.

Nad Klecánkami se pomalu začal snášet soumrak, nastalo loučení všech zúčastněných, kteří se pomalu rozjeli svými plechovými miláčky k domovu nabyti dojmy a s očekáváním dalšího mistrovství ve feederu, které se má dle předběžného plánovacího kalendáře konat v květnu 2004.

Za Amateur Feeder Team Vydra Charles – 2003

 


 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..