….aneb když je všechno jinak…

Trvalo to skoro měsíc, než jsme se všichni tři konečně dokázali shodnout na termínu a našli alespoň jeden víkendový den, abychom mohli zrealizovat naplánovaný výjezd na ryby. Už, už, to párkrát mohlo klapnout, kdyby do toho vždycky na poslední chvíli někomu z nás něco důležitějšího nepřišlo, co se nedalo odložit. Jednou musel Macek s autem do servisu, podruhé přijeli Jettymu dva autobusy Slováků, potřetí jsem musel já odvést rodiče na chatu…A právě v pátek třináctého to konečně mělo klapnout a měli jsme si potvrdit, kdy kde ráno. Ještě ráno jsme se utvrdili, že to platí a je vše OK a tak to snad konečně klapne. Jenže to by nebyl pátek třináctého a to by jsme snad nebyli ani my, aby to vyšlo na první dobrou. Večer jsem připravil všechny věci, zkontroloval vařič, doplnil kafe, cukr a vyměnil rybičkám vodu a doufal, že tu poslední noc před odjezdem vydrží. Sice předpověď našich meteorologů byla pro ryby příznivá, ale v praxi se viditelně ochladilo, trošku šel dolů tlak a foukal studený vítr. Jdu si lehnout kolem půl desáté, protože ráno v půl páté odjíždíme a ještě si v duchu naposledy promítám seznam věcí, které jsem měl před odjezdem zařídit, a sotva jsem zavřel oči, pípnul mobil. Jetty – něco se stalo „Jedu na Bulovku do nemocnice“, tak asi nepojede, máme jet sami. A je to tady. Za chvíli znovu mobil – Macek, sejdeme se tedy na benzínce u něj. Pokouším se usnout, ale moc se mi to nedaří a tak sebou jen melu v posteli. Kolem půlnoci zvonek u dveří – poplach, pani v pátém patře protéká stupačkou hektolitry vody, asi někde nad ní praskla stupačka, tak jestli bych nešel zavřít hlavní uzávěr. Zhruba půlhodinku blbneme a lítáme po baráku, až se nám podařilo najít opravdu prasklou stupačku. Moc príma, zavřená voda, havárka…

Kolem čtvrté se mi konečně podařilo na chvilku zavřít oči, když opět pípnul mobil – Macek, změna, sejdeme se jinde. Vstávám celý rozespalý a chci se umýt vodou, kterou jsem sám v noci vypnul. A znovu mobil, tentokrát Jetty – vše je OK,  jedu s vámi, sejdeme se u mě. HURÁ!

Tak jsme se konečně sešli, přeložili k Jettymu do auta věci a vyrazili směr Hradec a dál, Macek jel druhým autem za námi. Je kolem pěti stupňů nad nulou, fouká studený vítr a rybičky žijí. Pár minut před sedmou jsme na místě, jak celou noc pršelo, je všude hrozné bahno. Trošičku jsme zapadli, protože meďáky mají motor vepředu, a náhon na lehký zadek, a tak nás malinko hryzalo svědomí, ale při pohledu na tu krásnou vodu jsme to zatím hodili za hlavu. Rychle najít klacky, protahat vlasce a nahodit si. Roztáhli jsme se po hrázi, díky bahnu ale ne moc od sebe.

Každý dal na jeden proutek rybičku a na druhý feeder zkoušíme červíky, žížalky, kukuřici, houstičku, různé pufiny, cukky a peletky. Mezitím se uklidnil i vítr a udělalo se přímo libové počasí. Máme nahozeno a tak je čas na kafíčko. Mícháme si krmení, ale krmíme jen krmítky a za začátku nám najeli krásní cejnci. Bavíme se na feedery a občas se zadaří i malý násaďáček kapřík nebo karásek. Zase se trošku rozfoukal vítr a tentokrát z leva do prava. Najednou se Mackovi ohnula špička a on s naprostým klidem hlásí – mám prvního kapříka na kukuřici. Chvilku ho zdolává, a když už ho má před sebou, najednou výskok a štika!! Sakra, štika na kukuřici! Mazec! A to jsem ještě netušili, co nás ještě čeká. Vyfotili jsme jí a pustili. Sotva macek nahodil, znovu záběr na kukuřici. Tak teď tam je konečně kapřík! Prdlačky, druhá štika. Nevěříme tomu, ale Jetty to všechno točí. Opět jsme jí změřili a pustili. Chvilku jsme se bavili cejnkama, když já mám jízdu na rybičku. Je tam zubatá. Opatrně přisekávám a jízda. Ta nebude malá, tak si s ní hraju,ale pomalu jí dostávám k sobě. Sakra, je nějaká žlutá, to není štika, to je kapr!

Mazec, kapr regulerně šluknul rybičku a takový krasavec. Opět všechno točíme a fotíme. Sotva si chudák Jetty sedl k prutům, už zase řve Macek. Další jízda na kukuřici, že by zase štika. Opravdu, ale jaká! Nádherná metrovka! Se vám na to můžu ** píp***, vy si chytáte já musím pořád točit. Sotva to dořekl, jízda a i Jettymu přišel další parádní kapr. To je ale den, o tom se nám ani nezdálo, v polovině listopadu a ryby berou jako v létě! Nakonec se na to můžete mrknout sami co vám budu povídat …

4 thoughts on “Kapři na rybičky, štiky na kukuřici..”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..