Labe opět nezklamalo

                                                                  Po včerejším ne moc podařeném ligovém výsledku jsem se musel jet někam uklidnit.

O víkendu totiž proběhlo první kolo první ligy na Vltavě v Budějicích (o tom samostatný článek) a nám se vůbec nepodařilo dobře zalosovat. Já byl ve funkci trenéra a na Honzíka padl „ČERNÝ PETR“. Bylo to vůbec v jeho rybářské kariéře poprvé, kdy dostal ten nejhorší los a nemohl výsledek naprosto ovlivnit, a tak v sobotu z A11 udělal famózní osmičku, a v domnění, že má to nejhorší za sebou, na něj padlo v neděli A14….Každý sektor má čtrnáct těch nejlepších závodníků z celé republiky a tak když vás na spodním forhondu „zavřou“ , nemáte šanci, ať děláte co chcete. Prostě si jdete pro čtrnáctku….Ale popral se s tím naprosto chlapsky a bojoval, a udělal úplně všechno, co šlo.

Posbíral jsem trošku živé, co zbylo a vyjel to „naházet“ někam na Labe.

Počasí bylo slušné, sice občas káplo, ale mě to vůbec nevadilo a rybám už teprve ne. Schválně jsem se snažil si sednout mimo rybáře, ale stejně si vedle mě pár dědečků se svými „srkačkami“ sedlo. Bylo mi jich ale hodně líto.

Měl jsem živou v plné palbě, tedy malé i velké patentky, pinky, červíky, kukly i žížalky…Ti ostatní rybáři kolem jen kroutili hlavama a když mi opravdu „ryba sedla do krmení“, byl to koncert.

Kapříci, cejni, karásci…a čím větší sousto, tím větší ryby.

Málokdy říkám, že mě z ryb „boleli ruce“, tady to ale platí!

Ani jsem nesledoval, jak ten čas letí a najednou se začalo pomalu šeřit a mě docházelo krmení. Dneska jsem se tedy pořádně vyřádil a uklidnil, jen mi bylo líto, že to odneslo těch několik dědečků, co si nedalo poradit a pořád sedělo kolem mě. Bohužel si nesáhli na rybu.

Tak díky, řeko, zase příště! PERUN!

JO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..